Partner: Logo KobietaXL.pl

Ponieważ we śnie pozostajemy kompletnie bezbronni, to w jaki sposób oddajemy się spaniu, odzwierciedla w dużej mierze nasz stosunek do życia. Oto lista najważniejszych czynników, które wiele o tobie mówią.

 

1. Czy łatwo zasypiasz w obcych miejscach?

Są ludzie, którzy zasypiają bez problemu dosłownie wszędzie i inni, u zmiana łóżka powoduje duży dyskomfort lub nawet bezsenność.

 

Jeśli należysz do pierwszej grupy, oznacza to, że jesteś pewny siebie, otwarty na innych, łatwo znoisz zmiany. Jesteś ekstrawertykiem, lubisz dużo mówić.

 

Jeśli nie lubisz spać poza swoim łóżkiem to znak, że wolisz chronić swoją prywatność, nie lubisz zwierzeń, nie przepadasz za zmianami. Lubisz stabilizacje, wystrzegasz się ryzyka.

 

Lubisz spać sama czy wolisz z partnerem?

 

Są pary, które preferują oddzielne sypialnie, ale i takie, które uwielbiają wspólne spanie.

 

Jeśli jesteś osobą, która zdecydowanie preferuje posiadanie własnego łóżka i własnej sypialni, oznacza to, że masz sobie dużo poczucia bezpieczeństwa, dobrą samoocenę, dbasz o swoją intymność. Nie lubisz pytać o radę, sam rozwiązujesz problemy.

Osoby preferujące spanie z partnerem lubią czuć wsparcie i potrzebują osoby, która zawsze może im pomóc. Nie czują się pewne siebie. Lubią być chronione i rozpieszczane.

Jeśli oprócz spania we wspólnym łóżko, lubisz przytulać się do partnera, to oznaka braku odwagi, by samotnie przeżywać trudne chwile w życiu i chęć posiadania pewności, że jest ktoś w pobliżu.

 

Lubisz łóżka duże czy małe?

 

Nasze preferencje przy wyborze rozmiaru łóżka symbolizują naszą sferę psychiczną. Jeśli więc miałbyś spać sam, wybierzesz zwykłe łóżko, czy takie XL?

Jeśli lubisz łóżka XL to znak, że potrzebujesz dużo przestrzeni w życiu. Masz nieco wybuchowy charakter, czasami nie wytrzymujesz presji. Jesteś osobą kreatywną, ze skłonnością do przyjaznych relacji, o ile nie wymagają one więcej czasu, niż chcesz im poświęcić.

 

Jeśli lubisz standardowy rozmiar łóżka, to oznaka lęku, niepokoju, chęci znalezienia wszędzie poczucia bezpieczeństwa. Nie lubisz improwizować, być w nieznanych miejscach, boisz się gwałtownych zmian.

 

W jaki sposób spisz?

 

Jeśli do spania zakładasz dużo ubrań, podkoszulków, skarpet itp. to znak, że potrzebujesz wsparcia i ochrony. Jeśli chodzisz spać nago, to oznaka pewności siebie i wysokiej samooceny.

 

Jeśli spisz na plecach, to oznaka pewności siebie i pełnego relaksu, spanie na brzuchu oznacza niepewność, strach i nerwowość

 

Jeśli śpisz na prawym boku, jesteś bardzo związany ze światem wyobraźni, kochasz nowe pomysły i wyzwania. Jeśli na lewym, jesteś racjonalistą, patrzysz na świat obiektywnie i lubisz kontrolować swoje uczucia.

 

Na podstawie książki Michael Carter, Ideas y trucos para conocerse a sí mismo.

Tagi:

sen ,  marzenia senne , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót