Partner: Logo KobietaXL.pl

Te informacje nie są przepuszczane przez śpiący umysł, są „czyste”. We śnie nie ma konwenansów, nie ma ograniczeń, nie obowiązują żadne normy, czas czy przestrzeń nas nie ogranicza. Latamy, skaczemy, przemieszczamy się w czasie i w różne miejsca. Nie ma też wewnętrznego krytyka, a wyobraźnia nie ma granic. Dlatego sny są doskonałym narzędziem do czytania siebie, do rozwoju duchowego, do poszukiwania ważnych rzeczy, które nas blokują. Sny są wykorzystywane w terapiach, pomagają rozwikłać przyczyny różnych traum czy lęków, są pełne symboli odnoszących się do naszego świadomego życia. To jest wiedza ogromna i fascynująca.

 

Sny są pełne informacji

To właśnie sen łączy twoją świadomość z podświadomością i dzięki temu utrzymujesz równowagę psychiczną. Ale też sen niesie za sobą określone informacje, które możesz w umiejętny sposób wykorzystać. Możesz przewidzieć różne sytuacje, możesz wreszcie zrozumieć przeszłość, wyleczyć się z zadawnionej traumy, dowiedzieć się, co naprawdę cię dręczy. Już od lat psychologowie badali zjawisko snu, a orędownikiem właściwego ich czytania jest nawet tak znany psychoterapeuta jak Wojciech Eichelberger, który z Tomaszem Jastrunem napisał książkę „Sny które budzą” (Wydawnictwo Zwierciadło 2011 rok)

„Sny ceniono już w starożytności, traktowano je jednak jako przepowiednię lub ostrzeżenie. Na przełomie XIX i XX wieku Z. Freud oraz C.G. Jung odkryli, że sen jest bez wątpienia niezwykle ważną informacją wydobytą z głębin ludzkiej duszy. Ostrzega, podpowiada, wyjaśnia. Wszelkie schematyczne interpretacje snów, których tak wiele w sennikach, nie zdają egzaminu - snu nie można bowiem pojąć bez umiejscowienia go w kontekście życia danej osoby. W rozmowach z Tomaszem Jastrunem znany psycholog - Wojciech Eichelberger - interpretuje sny i nadaje im literacką formę. Sny, które budzą to zbiór opowieści psychoterapeutycznych z życia wziętych, opartych na analizie snów konkretnych osób. W snach bowiem można odnaleźć bezcenne wskazówki wysyłane przez podświadomość”- czytamy w opisie książki na stronie lubimyczytać.pl.

Ale wiele osób zwyczajnie w sny nie wierzy. Zapomnieliśmy umiejętności naszych przodków, którzy rozumieli swoje sny, wiedzieli też, że nie pojawiają się one bez przyczyny.

Tymczasem sen ma moc magiczną a umiejętność jego właściwej interpretacji może znacznie ułatwić życie. Sny są także kluczowym materiałem do poznawania fenomenu symboli. Znajomy psycholog opowiadał mi o pacjentce, która miewała stale podobny sen. Coś się działo niedobrego, potrzebowała pomocy, wyjmowała telefon i nie mogła zadzwonić. A to nie widziała cyfr na klawiaturze, a to nie mogła ich wystukać, a to zapomniała numeru. Przekaz był jasny i czytelny – kobieta miała problem z komunikacją z innymi ludźmi. I choć na początku zaprzeczała diagnozie, okazało się, że była ona jednak trafna.

Są też sny prorocze i nie jest to żadna bajka. Nasza podświadomość rejestruje nasze rożne życiowe historie. Często jesteśmy bliscy kolejnego nieszczęścia, powielenia podobnego błędu. I choć świadomie niczego nie przeczuwamy, podświadomość nie śpi. Przewiduje przykre skutki i zawczasu wysyła sygnał.

 

Koszmarne sny

Według ojca psychoanalizy, Zygmunta Freuda, istnieją koszmarne sny, które się powtarzają u wielu osób w mniej więcej tej samej formie. Te sny to te, które powtarzają się przez całe nasze życie i według niego mogą odzwierciedlać traumy i podświadome lęki.

 

1.Sen o byciu nagim w miejscu publicznym

To sen w którym znajdujesz się w sytuacji z wieloma osobami, czy to w szkole, pracy czy na spotkaniu rodzinnym i nagle zdajesz sobie sprawę, że nie masz na sobie żadnej części garderoby. Według Freuda ten sen oznacza brak integracji z grupą, poczucie odosobnienia, samotności.

 

 

2.Sen o spadaniu

Nie ma znaczenia czy upadek ze szczytu góry czy jakikolwiek inny. Oznacza to, że jesteś zdenerwowany, ponieważ przechodzisz przez skomplikowaną i stresującą sytuację.

 

 

3.Sen o byciu ściganym

To jeden z najczęściej powtarzających się snów. Chcesz biec, ale nie możesz się ruszyć, masz ciężkie nogi lub czujesz, że coś przeszkadza ci w ruchu do przodu. To irytujące uczucie, które pojawia się, gdy coś w prawdziwym życiu stoi ci na drodze. Pojawia się również wtedy, gdy żałujemy, że nie możemy się z czymś przebić, dostać awansu itp.

 

 

4.Uczucie silnego bólu w snach

Może być z powodu choroby, ugryzienia, ciosu itp. To oznaka całkowitej bezbronności wobec tego, co dzieje się w twoim otoczeniu.

 

 

5.Sen o uwięzieniu

Jeśli śniłeś, że znalazłeś się w labiryncie bez wyjścia lub w zamkniętym pomieszczeniu, zgubiłeś się w lesie itp., to to oznacza, że ​​czujesz się tak w danym momencie swojego życia w kontekście rodzinnym, osobistym czy zawodowym.

 

 

6.Sen o tym, że nie możesz krzyczeć

To sen, w którym próbujesz poprosić o pomoc lub ostrzec kogoś przed jakimś niebezpieczeństwem, ale nieważne jak bardzo próbujesz wykrzyczeć, głos po prostu nie wychodzi. Sen ten świadczy o doświadczaniu całkowitej bezradności i braku perspektyw na wyjście z sytuacji.

 

 

 

Sny, które należy traktować jako ostrzeżenie

 

Okazuje się też, że jest grupa snów wspólna dla wszystkich kultur, niezależna od czasów, w których żyjemy. I te uniwersalne sny są kluczem do naszej podświadomości. Oto takie, które są dla nas ostrzeżeniem.

 

 

1. Pudełka, skrzynki, opakowania itp.

Jeśli śnisz o pudełkach, to znak, że nie pójdziesz do przodu w najbliższym czasie. Twoja podświadomość może próbować przekazać wiadomość o twoim stanie umysłu. Obecność pudełek w snach wskazuje, że czujemy, że coś jest przed nami ukryte, nie możemy się do czegoś dostać. Wiele pudełek symbolizuje, że mamy duże problemy z okazywaniem uczuć, ukrywamy, je tłumimy, a one chciałyby się uwolnić. Puste pudełko zwykle oznacza uczucie rozczarowania.

 

 

2. Telefon, który dzwoni, wołanie od osoby, której nie widzimy

Przez większość życia często ignorujemy to, co nasza dusza próbuje nam przekazać, a nawet całkowicie oddzielamy swoją duszę od ciała. Telefon dzwoniący we śnie, wołanie, może wskazywać, że część naszej osobowości nie była w stanie poprawnie komunikować się ze świadomym umysłem i że nadszedł czas, aby zrozumieć tę część siebie, którą porzuciłeś. Jeśli nie odbierasz telefonu podczas snu, nie odpowiadasz na wołanie, prawdopodobnie nie chcesz teraz mierzyć się z trudnościami życiowymi.

 

 

3. Drogi

Podobnie jak w życiu, wędrowanie po drogach może być trudne lub przyjemne, dlatego symbolika tego snu może być różna. Drogi i ścieżki symbolizują podróż, którą przechodzisz w życiu, jeśli idziesz we śnie piękną drogą, oznacza to, że wiesz, co chcesz osiągnąć w życiu i dokąd chcesz się udać. Ale jeśli twoja droga jest niejasna i trudna, twoja podświadomość prawdopodobnie próbuje przekazać ci, że twoja przyszłość jest niepewna i może dojść do nieszczęścia.

 

 

4. Woda

Jeśli śnisz o ogromnym oceanie, być może nadszedł czas, aby przejąć inicjatywę i nie bać się ryzyka, abyś mógł osiągnąć większe cele. Jeśli jednak śnią ci się małe strumyczki, kałuże czy wyschnięte studnie, to znak, że bierzesz na siebie więcej, niż możesz. Warto zacząć odpuszczać.

 

 

5. Wypadek

Powinieneś zachować ostrożność, zwłaszcza jeśli to ty uczestniczysz w wypadku. Taki sen może wskazywać, że masz dużo złości z powodu czegoś, co ci przeszkadza. Powinieneś zatrzymać się na chwilę i poświęcić trochę czasu na rozwiązanie tego problemu, ponieważ nie poradzenie sobie z nim przeszkadza i nie pozwala ci iść do przodu w życiu.

 

6. Zdrada

Kiedy śnisz o tym, że zdradzasz partnera, zwykle jest to wyparte poczucie winy z życia codziennego, możliwe, że żyjesz w nieszczerym związku, ukrywasz coś. Jeśli we śnie to partner jest ci niewierny, to znaczy, że źle się czujesz w związku, brak ci pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa.

 

 

7. Martwe zwierzęta

Sen o martwym zwierzęciu może wskazywać na myśli, które cię dręczą - poczucie braku kontroli nad życiem lub poczucie straty. Jeśli sam zabiłeś zwierzę, to znak, że zdobyłeś umiejętności niezbędne do kontrolowania tego, co męczyło cię w twoim życiu, ale nie jesteś jeszcze gotowy, aby zrobić ostatni krok, aby wykonać zadanie. Popracuj nad tym.

 

 

Sny o zmarłych

 

Jak jednak interpretować sny, w których przychodzą do nas bliscy zmarli? Czy to też wyłącznie nasza podświadomość? Joaquin Cámara w swoim artykule „Sueños y comunicación con los muertos” („Sny i komunikacja ze zmarłymi”) wyjaśnia na czy polega to zjawisko:

 

„Kiedy ktoś umiera i przechodzi do świata duchowego, do zaświatów, może próbować porozumiewać się na różne sposoby ze swoimi bliskimi, którzy wciąż żyją na planie fizycznym. Jednym z najczęstszych jest próba nawiązania komunikacji, gdy dana osoba zasypia. Zobaczmy, dlaczego.

 

Każdej nocy, kiedy kładziemy się spać, przychodzi czas, kiedy nasze ciało astralne opuszcza ciało fizyczne i podróżuje na płaszczyznę astralną, podczas gdy ciało fizyczne zostaje nadal w łóżku. Ogólnie rzecz biorąc, nie pamiętamy tych podróży, które odbywamy każdej nocy, ponieważ na płaszczyźnie astralnej również jesteśmy na wpół uśpieni, tylko częściowo świadomi tego, co dzieje się wokół nas. Pamiętajmy też, że płaszczyzna astralna, to ta sama płaszczyzna, do której udajemy się po śmierci, więc miejsce to jest pełne bezcielesnych istot, mieszkańców astralu. Jeśli więc straciliśmy ukochaną osobę, jest bardzo możliwe, że ona tam jest i być może, że zechce wykorzystać fakt, że jesteśmy tam podczas snu, aby móc się z nami komunikować. Tak więc jest to bardzo prosty środek komunikacji dla obu stron.

 

Jest jednak kilka rzeczy, które mogą uniemożliwić tę komunikację. Pomimo faktu, że w tym momencie znajdujemy się na tej samej płaszczyźnie (astralnej), możliwe jest, że skoro jesteśmy w półśnie, nie jesteśmy w stanie zobaczyć bezcielesnych ani ich wyraźnie usłyszeć, więc komunikacja nie jest skuteczna. Jednak najczęstszym problemem jest to, że kiedy kogoś tracimy, zwykle jesteśmy bardzo zranieni i mamy wielki psychiczny ładunek negatywnych myśli i emocji. Oznacza to, że kiedy śpimy i udajemy się do astralu, ten ładunek, który nosimy, otacza nas i uniemożliwia nam zobaczenie tego, co jest wokół nas na tej płaszczyźnie.

 

 

W ten sposób nasza ukochana osoba nie może z nami rozmawiać ani komunikować się w jakikolwiek sposób. Aby dać ci przykład, wyobraź sobie, że słuchasz bardzo głośnej muzyki przez słuchawki i z zamkniętymi oczami; twój przyjaciel przychodzi i próbuje z tobą rozmawiać, sygnalizuje ci, krzyczy do ciebie, ale ty nie możesz dostrzec ani usłyszeć, że tam jest. Cóż, to samo dzieje się w astralu, tyle tylko, że zamiast muzyki jesteśmy pochłonięci myślami i emocjami.

Z drugiej strony mamy sny stworzone przez fizyczny umysł. Te sny, tworzone wyłącznie przez mózg i możemy zapamiętać je jako prawdziwe przeżycia, jako rodzaj kontaktu astralnego, a jednak tak nie jest. Kiedy śpimy, mózg przebudowuje świadome i nieświadome informacje, które otrzymaliśmy w ciągu dnia lub tygodni. Na przykład ktoś, kto cierpi na depresję lub intensywny stres, zwykle ma koszmary, ale nie jest to związane z płaszczyzną astralną, ale z powodu ich fizycznego doświadczenia i przetwarzania, w nocy mózg przetwarza te informacje podczas snu. Często zdarza się również, że kiedy ukochana osoba umiera, nasz mózg przyswaja traumę i tworzy sny ze zmarłym, ale to znowu nie jest prawdziwy kontakt astralny, ale coś fizycznego.

Dlatego głównym pytaniem jest, jak odróżnić prawdziwy kontakt astralny od czysto fizycznego snu. Niestety nie mamy informacji na temat badań związanych z tym tematem, ale po kilku latach wysłuchania kilkudziesięciu przypadków w naszej społeczności, udało nam się sporządzić małą listę, która może pomóc rozróżnić te dwa doświadczenia. Ci, którzy relacjonują autentyczne kontakty astralne podczas snu, rozróżniają je w ten sposób:

• Po przebudzeniu są zapamiętywane w bardzo jasny sposób, z dużą ilością szczegółów.

• Uczucie, które pozostaje po przebudzeniu, to najczęściej cisza, spokój i radość.

• Istnieje wielka pewność, że skontaktowałeś się z ukochaną osobą.

• Pamięć tego kontaktu trwa znacznie dłużej niż wspomnienie codziennego fizycznego snu.”

 

 

Dlaczego zmarli przychodzą do nas w snach?

 

Badacze życia po życiu, analizując różne przypadki, znaleźli odpowiedź i na to pytanie.

 

1. Często zmarli mają nam do przekazania ważną wiadomość, której nie zdążyli przekazać przed śmiercią. Bywa, że mają niezałatwione sprawy na Ziemi i chcą je dokończyć za naszym pośrednictwem. Czasami chcą pomóc rodzinie, która została na Ziemi. Wiele osób było zaskoczonych otrzymanymi wiadomościami od kogoś zmarłego, ponieważ wszystko, co im powiedziano w ich snach, okazało się prawdą.

2. Czasami zmarli nie są w stanie odejść z powodu rozpaczy i bólu rodziny. Ich wizyty w snach mogą oznaczać prośbę o pozwolenie na rozstanie, a jednocześnie dają bliskim do zrozumienia, że są przy nich, czuwają i czuwać będą. W przypadku zmarłych członków rodziny lub bliskich, którzy pojawiają się w naszych snach, trzeba zwrócić baczną uwagę na każdy szczegół naszych snów, aby zrozumieć przesłanie, jakie nam przekazują.

3. Czasami zmarli przychodzą by nas ostrzec przed niebezpieczną sytuacją. Nie zawsze werbalizują, o co chodzi, ale bywa, że pojawiają się tylko w takich sytuacjach. Należy zaobserwować, czy niebawem po takim śnie, nie dzieje się nic złego. Jeśli skojarzycie pojawienie się zmarłej osoby we śnie z takim niefortunnym zdarzeniem, należy rozważyć możliwe niebezpieczeństwa, nie podejmować pochopnych decyzji. Są ludzie, którzy mają powtarzające się sny ze zmarłymi co jakiś czas i wiedzą już doskonale, że babcia czy ojciec przychodzą, by ich ostrzec.

4. Czasami zmarli pojawiają się niespodziewanie w śnie wiele lat po ich śmierci i wówczas z reguły niosą ze sobą ważne przesłanie na przyszłość. Najlepiej po przebudzeniu zapisać każdy szczegół takiego snu, bo nawet detale mogą być wtedy ważne. Osobom, które nie interesują się takimi tematami, jest często bardzo trudno taki sen rozwikłać. Warto wówczas poprosić o pomoc choćby terapeutę, który nie musi być wcale specjalistą od snów, ale zrozumie wiele symboli i potrafi je wyjaśnić.

Tagi:

marzenia senne ,  sny o zmarłych ,  sen ,  psychologia ,  magia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót