Partner: Logo KobietaXL.pl

Znaczenie chlorofilu dla zdrowia człowieka

Chlorofil odpowiada między innymi za prawidłowy transport tlenu do komórek. Wykazuje również działanie oczyszczające krew z zalegających w naczyniach krwionośnych zanieczyszczeń, pochodzących między innymi ze szkodliwych produktów przemiany materii czy zażywania leków.

Badania naukowe dowiodły również, że za sprawą chlorofilu można zmniejszyć ryzyko miażdżycy poprzez obniżenie poziomu złego cholesterolu. Dobroczynne właściwości tego cennego pigmentu docenią także osoby chorujące na cukrzycę.

Chlorofil zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę i znacząco łagodzi objawy choroby cukrzycowej typu II. Więcej informacji: http://www.duochlorofil.pl/czym-jest-chlorofil.

 

chlorofil

 

Zielony pigment, który zapobiega nowotworom

Zarówno polscy, jak i zagraniczni naukowcy wykazali, że chlorofil pozwala znacząco obniżać ryzyko zachorowania na nowotwory. Ma to związek między innymi z tym, że jego dostarczanie do organizmu redukuje uszkodzenia DNA, wywołane wpływem kancerogenów. Skutecznie oczyszcza również organizm z substancji rakotwórczych. Dowiodło tego chociażby badanie przeprowadzone przez Instytut Cancer Prevention Research Pozwoliło ono stwierdzić, że uczestnicy eksperymentu przyjmujący chlorofil, aż w 95% przypadków pozbyli się szkodliwej substancji w czasie jednej doby!

 

Skuteczna broń w walce z nieświeżym oddechem

Każdy, kto zmaga się z problemem nieprzyjemnego oddechu byłby w stanie zgodzić się na wiele, aby tylko móc się pozbyć tej przypadłości. Na szczęście dzięki zażywaniu chlorofilu – obojętnie czy w postaci surowych warzyw, soków czy suplementu diety – przykry zapach z ust zniknie w mgnieniu oka. Eliminuje on również nieprzyjemny zapach pochodzący z różnych części ciała, który wynika najczęściej ze stresu czy niewłaściwej diety.

 

Sposób na młody wygląd oraz długowieczność

Chlorofil świetnie radzi sobie także ze stresem oksydacyjnym, który jest jedną z przyczyn przyśpieszonego procesu starzenia organizmu oraz sprzyja powstawaniu chorób – w tym nowotworowych. Ma to również związek z tym, że wspiera on naturalne procesy wiązania metali ciężkich i usuwania ich z ustroju. Osoby dostarczające ten cenny pigment do swojego organizmu, wyglądają młodziej, dłużej żyją i cieszą się nieustannie wysokim poziomem witalności.

 

Chlorofil idealny na poprawę trawienia

Zielony barwnik roślin odżywia dobre bakterie jelitowe, dzięki czemu wspomaga wszelkie procesy trawienne. Warto uzupełnić zatem dietę w zielone rośliny lub sięgnąć po suplementy z zawartością chlorofilu, jeżeli zaczynają nam dokuczać zaparcia, wzdęcia, zgaga czy gazy jelitowe.

 

Przywróć równowagę kwasowo-zasadową organizmu

Jesteśmy dziś w coraz większym stopniu narażeni na różne choroby przewlekłe ze względu na stan zakwaszenia organizmu. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego, że nic tak skutecznie nie alkalizuje organizmu, jak właśnie chlorofil. Każdego dnia nie może więc na naszym talerzu zabraknąć takich roślin jak chociażby zielona pietruszka, różne odmiany sałaty, rukiew, szpinak czy jarmuż.

 

Pomoc w stanach zapalnych organizmu

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że u podłoża większości chorób cywilizacyjnych leży stan chronicznego stanu zapalnego? Dzięki zielonemu pigmentowi roślinnemu nie dopuścisz do jego powstawania lub zredukujesz jego poziom. Chlorofil jest polecany zwłaszcza osobom cierpiącym z powodu artretyzmu, zapalenia trzustki czy schorzeń o charakterze bakteryjnym.

 

W jakiej formie przyjmować chlorofil?

 

Mogłoby się wydawać, że najlepszym sposobem dostarczenia chlorofilu do organizmu jest spożywanie naturalnych produktów, które są w niego bogate. Okazuje się jednak, że mało kto ma ochotę każdego dnia objadać się ogromnymi ilościami szpinaku, sałaty czy jarmużu. Poza tym w stanach zwiększonego zapotrzebowania na ten drogocenny pigment – na przykład na skutek przewlekłego stresu - konieczne jest jego przyjęcie w wysokim stężeniu.

 

W związku z powyższym, jedynym rozwiązaniem często okazuje się być sięgnięcie po suplementy diety. Zawierają one kompozycję składników roślinnych będących najbogatszym źródłem chlorofilu oraz dodatkowe substancje pochodzenia naturalnego, wspomagające jego działanie. Nie lubisz przyjmować suplementów w formie tabletek? Nie szkodzi, możesz równie dobrze postawić na płynną postać chlorofilu. Godnym uwagi preparatem tego typu jest DuoLife Chlorofil, którego wyłącznym dystrybutorem jest firma DuoLife Sp. z o.o. Suplement ten zawiera najbogatsze źródło chlorofilu - chlorellę, a także dodatkowe składniki powstałe na bazie lucerny, młodego jęczmienia, chlorofiliny oraz olejku miętowego. 

 

Tagi:

zdrowie ,  nowotwór ,  zakwaszenie ,  chlorofil , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót