Reklama:
blocker

Rwa kulszowa to nagły ból okolicy lędźwiowej, promieniujący do pośladka, tylnej powierzchni uda lub do łydki albo stopy. Zwykle towarzyszy mu uczucie osłabienia siły mięśniowej i drętwienia powyższych okolic ciała. Czasem bóle są tak silne, że chory zmuszony jest do przyjęcia pozycji leżącej. Mogą występować parestezje i drętwienia, zaburzenia czucia w różnych miejscach kończyn dolnych.

Ale są na to sposoby. Oto zestaw ćwiczen, które musisz wykonywać. Pamiętaj, zawsze kładziesz się na tej nodze czy podciagasz tę nogę, która cię boli! Ćwiczenia są proste i przynoszą ulgę.

ZapiszZapisz

Tagi:

zdrowie,  ćwiczenia,  rwa kulszowa,  kręgosłup, 

Loading...
Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Zostaw komentarz:


  • Komentarz od: ~Beata   zgłoś nadużycie  

    ja cierpię na rwę od 30 lat, zauważyłam że u mnie ból się zaczyna kiedy mam jakiś nerwowy okres w życiu,oprócz gimnastyki polecam okłady z borowiny, które można dostać w aptece w postaci plastrów borowinowych, są świetne i naprawdę skuteczne!

  • Komentarz od: ~tonia   zgłoś nadużycie  

    Dla mnie to ból nie do wytrzymania był. W ogóle nie mogłam się ruszać i musiałam przez cały czas brać pyralginę, żeby ból zelżał. Pomogła mi bardzo, chociaż lekarz mówił, żebym ketonal brała, ale po ketonalu nie było żadnego efektu

  • Komentarz od: ~gaga   zgłoś nadużycie  

    A ja polecam do cwiczen akupunkture. Dziala natychmiast .

Powrót
Wyszukiwarka
Najnowsze
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...