Partner: Logo KobietaXL.pl

 

Stworzyliśmy więc listę typowych złych nawyków, które mogą powodować stan permanentnego zmęczenia.

 

 

1. Nie ćwiczysz, gdy jesteś zmęczona

Pomijanie treningu w celu oszczędzania energii jest w rzeczywistości bezproduktywne. Badanie wykonane na University of Georgia wykazało, że zdrowi dorośli, prowadzący siedzący tryb życia, którzy zaczęli ćwiczyć trzy razy w tygodniu przez zaledwie 20 minut, zgłaszali, że czują się mniej zmęczeni i bardziej energiczni po sześciu tygodniach ćwiczeń.

Regularne ćwiczenia zwiększają siłę i wytrzymałość, pomagają układowi sercowo-naczyniowemu pracować wydajniej oraz dostarczają tlen i składniki odżywcze do tkanek. Więc następnym razem, gdy pokusisz się, aby położyć się na kanapie, wybierz się przynajmniej na energiczny spacer, nie pożałujesz.

 

 

2 Nie pijesz wystarczającej ilości wody

Nawet niewielkie odwodnienie - zaledwie 2% normalnej utraty płynów - zmniejsza poziom energii. Odwodnienie powoduje zmniejszenie objętości krwi, jest ona wówczas gęściejsza. To ma wpływ na pracę serca i zmniejszają szybkość, z jaką tlen i składniki odżywcze docierają do mięśni i narządów.

Aby obliczyć normalne zapotrzebowanie na płyn możesz wziąć swoją wagę, podzielić na trzy i pierwsza liczba będzie minimalną ilością litrów, które powinnaś wypijać dziennie. Jeśli ważysz 60 kg, to pij 2 litry dziennie jako podstawowe minimum!

 

3. Nie jesz śniadań

To najważniejszy posiłek, dostarcza energii od rana. Jeśli go nie zjesz, szybko poczujesz się wyczerpana.

Najlepiej, aby śniadanie zawierało pełne ziarna, chude białko i zdrowe tłuszcze. Dobrym przykładem są płatki owsiane z i odrobiną masła orzechowego; koktajl wykonany z owoców, niskotłuszczowego mleka i masła migdałowego; lub jajka z dwoma plasterkami tostów pełnoziarnistych i niskotłuszczowym jogurtem greckim.

 

4 Jesz za dużo śmieciowego jedzenia

Pokarmy wypełnione cukrem i prostymi węglowodanami mają wysoki zakres wskaźnika glikemicznego (GI), który wskazuje, jak szybko węglowodany podnoszą poziom cukru we krwi. A ciągły wzrost cukru we krwi, a następnie gwałtowne spadki, powodują zmęczenie w ciągu dnia.

Możesz utrzymać stabilny poziom cukru we krwi, jedząc chude białko wraz z pełnym ziarnem przy każdym posiłku. Dobre opcje to kurczak (pieczony, nie smażony) i brązowy ryż, łosoś i słodkie ziemniaki lub kurczak i sałatka owocowa.

 

5 Wypijasz kieliszek wina (lub dwa) przed snem

Chociaż kieliszek wina może wydawać się dobrym sposobem na relaks przed snem, może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Alkohol początkowo hamuje ośrodkowy układ nerwowy, wywołując działanie uspokajające, ale w końcowej fazie działania, zakłóca sen.

Alkohol bowiem wywołuje efekt odbicia, gdy jest metabolizowany, powodując gwałtowny wzrost adrenaliny. Najlepiej unikać alkoholu trzy do czterech godzin przed snem.

 

Jak widać, są to niewielkie zmiany, a mogą sprawić, że zyskasz naprawdę bardzo dużo.

 

źródło https://www.vix.com/es/imj/salud/7184/top-5-razones-por-las-que-siempre-estas-cansada?utm_source=internal_link

Tagi:

zmęczenie ,  dieta ,  śniadanie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót