Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Opuchnięte oczy nigdy nie będą wyglądały na wypoczęte. Zainwestuj w korektor zakończony metalową kulką, która podczas aplikacji będzie wykonywała delikatny masaż opuchniętych powiek. Zimny dotyk metalu złagodzi obrzęk.

2. Nie zapomnij o nałożeniu różu na miejsca, w których naturalnie się rumienisz. Ten sam róż, który stosujesz na policzki nałóż również na górne powieki. 

3. Zrezygnuj z mocnych kolorów na ustach. Zafunduj wargom peeling, aby pobudzić krążenie i nadać im naturalny, zdrowy odcień. Po masażu użyj wyłącznie bezbarwnego balsamu.

4. Zamiast ciężkiego podkładu, tym razem sięgnij po naturalniejsze i lżejsze kremy BB. Dzięki nim twarz nabierze zdrowego blasku. Możesz również do kremu, którego używasz dodać odrobinę rozświetlacza w płynie.

5. Białą kredką obrysuj wnętrze dolnej powieki oraz wewnętrzne kąciki oczu. Nie tylko je optycznie powiększysz, ale również sprawisz, że cienie pod oczami będą wyglądały na jaśniejsze. 

6. Oczy "obudzisz" rozcierając tuż pod linią brwi jasny cień do powiek. 

7. Nie zapominaj o zalotce i tuszu do rzęs, tym razem jednak pomaluj wyłącznie górne rzęsy. Ta sztuczka wykorzystywana przez wielu wizażystów doskonale "otwiera" oczy.

8. W przypadku zmęczonej skóry, mniej zawsze będzie znaczyć więcej, dlatego stosuj tę zasadę i zrezygnuj z mocnego makijażu oczu czy ust. Wybieraj jasne kolory, które rozświetlą twoją twarz. 

9. Zrezygnuj z sypkiego pudru. Jeśli chcesz utrwalić makijaż wybierz ten w sprayu, ewentualnie puder rozświetlający najlepiej transparentny, inny niestety sprawi, że twoja twarz będzie wyglądała na zmęczoną i starą. 

10. Jeśli wszystkie sztuczki zawiodły - miej zawsze pod ręką wodę różaną i rozpyl ją delikatnie na twarz przed i po wykonaniu makijażu. Woda doskonale nawilża i odświeża skórę - od razu zauważysz różnicę. Buteleczkę z wodą różaną, podobnie jak krem czy serum do oczu trzymaj zawsze w lodówce.

 

Tagi:

uroda ,  zmęczenie ,  makijaż , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót