Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

perfumy

W krainie flakonów

Wybór perfum zazwyczaj bywa trudny. Jedne od razu nas odrzucają, inne zapachy – wręcz przeciwnie. Nie wiemy na które się zdecydować. Zazwyczaj po powąchaniu 3 perfum nasz zmysł węchu przestaje dostrzegać różnicę, dlatego wybierając perfumy należy powąchać ziarna kawy, które zneutralizują zapachy. Wtedy możemy podejmować kolejne próby.

Każda z perfum posiada w swoim składzie nutę głowy, serca oraz bazy. Każda z kompozycji cechuje się innym czasem ulatniania, to dlatego po 2 godzinach od spryskania skóry, zapach wydaje się nieco inny niż na początku. Podstawę zapachowej piramidy stanowi nuta głowy i to od niej w dużej mierze zależy czy zapach przypadnie nam do gustu czy nie. Często mówi się, że perfumy można dopasować do naszej osobowości. Więcej o tym przeczytasz tutaj.

Perfumy dla nastolatek

Jakie perfumy wybierają nastolatkowie? Flakony tych produktów często zdobią intensywne barwy lub wizerunki ulubionych gwiazd oraz idoli. Stąd tak wielka popularność kosmetyków sygnowanych nazwiskami młodych wokalistów czy bohaterów młodzieżowych seriali, jak Hanna Montana czy Justin Bieber. Młodość rządzi się swoimi prawami, dlatego w kosmetykach dla nastolatków pobrzmiewają nuty cytrusowe, kwiatowe oraz orzeźwiające. Owocowe kompozycje są lekkie, ale także nadają się na wiele okazji – wyjście do imprezę czy do szkoły.

 

perfumy

Perfumy dla kobiet po 30-tce

Choć nie ma żadnej wiekowej cezury jeśli chodzi o stosowanie perfum, to młode kobiety po 30-tce raczej unikają owocowych oraz mocno cytrusowych zapachów. Kobiety posiadają także swoje typy – już nie jedne perfumy – jak w przypadku nastolatek – jest numer one. Owocowe akordy zostają zastąpione perfumami bardziej zmysłowymi oraz intensywniejszymi, jak na przykład Calvin Klein Eternity . Często pojawiają się nuty kwiatowe – jaśmin lub róża. Takie perfumy nie dodają lat.

Po 40-tce warto wystrzegać się zbyt słodkich oraz nachalnych zapachów, jak na przykład cytrusowy. W tym wieku prym wiodą cięższe, orientalne zapachy.

Perfumy dla kobiet po 50-tce

Kobieta w każdym wieku chce pięknie pachnieć i podkreślić swoją urodę. Dla kobiet dojrzałych świetne będą wyraziste perfumy o miękkich, piżmowych akcentach czy też mlecznych akordach. Znakomicie sprawdzą się także zapachy Orientu. Według badań panie, które właśnie tak pachną są postrzegane przez środowisko jako młodsze.

 

 

ZapiszZapisz

Tagi:

zapach ,  perfumy ,  uroda ,  perfumeria ,  zakupy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót