Partner: Logo KobietaXL.pl

Jak się okazuje jeden mały flakonik i prosta czynność o poranku wciąż budzi wiele wątpliwości. Wśród częstych zachowań przy perfumowaniu jest wspomniane pocieranie nadgarstków, używanie perfum za uchem, rozpylanie ich na włosach i ubraniach. Niekoniecznie są to dobre praktyki.

W takim razie jak aplikować perfumy, by zapach cieszył dłużej niż kilkanaście minut? I ile rozpleń wystarczy?

Trwałość perfum, a miejsce na ciele

Perfumowanie to zazwyczaj szybka, kilkusekundowa czynność przed wyjściem. Kilka rozpyleń i gotowe. Natomiast zapach może zmieniać się pod wpływem różnych czynników ze względu na to, gdzie został rozpylony. Najlepsze miejsca do aplikacji perfum, to te w którym skóra jest najcieńsza, można powiedzieć pulsujące, czyli nadgarstki. Kolejne to szyja i wewnątrz łokci. Poza tym również zgięcia kolan i kostki.

Nadgarstki często służą do aplikacji perfum podczas testowania zapachów. W perfumeriach jest to dość powszechny widok. Zamiast użycia testera klienci rozpylają perfumy na nadgarstkach, a następnie często można zauważyć, że pocierają jeden o drugi. Niestety nie jest to dobra praktyka i wpływa na trwałość perfum. Pocieranie powoduje, że perfumy tracą na jakości. Pocieranie może zmienić wyczuwalne nuty, tym samym nawet najdroższe perfumy tracą swoją zalety.

Jeśli chodzi o to, jak aplikować perfumy, czy to damskie, czy męskie, to najlepiej właśnie na te wcześniej wymienione partie ciała. Dzięki temu zapach utrzymuje się dłużej.

Perfumowanie włosów

Niektórzy nie wyobrażają sobie codziennego perfumowania pomijając włosy. Faktem jest, że rozpylenie perfum na włosach sprzyja długiemu utrzymywaniu się zapachu, natomiast perfumy to w dużej mierze alkohol. Jak on działa na włosy? Raczej każdy wie, że alkohol wysusza włosy. Perfumowanie włosów każdego dnia może wpływać na ich kondycję, dlatego raczej nie poleca się używania perfum do codziennego rozpylania na włosy.

Raz na jakiś czas nie powinno im to zaszkodzić. Natomiast jeśli bardzo chcemy częściej używać perfum na włosy, to jest jeden patent. Wystarczy rozpylić perfumy w powietrzu i wejść w zapachową chmurę. Opcją są również mgiełki do włosów oraz olejki perfumowane.

Jak aplikować perfumy na ubranie?

Większość ludzi oprócz używania perfum na ciało, rozpyla je również na ubranie. Jest to rzeczą raczej oczywistą, bo często po perfumy sięgamy tuż przed wyjściem. Czy jednak perfumy na ubranie to dobry pomysł? To zależy od materiału z jakiego wykonane jest ubranie oraz rodzaju perfum. Jeśli zakładamy jedwabną bluzkę i do tego używamy mocnych perfum, to na ubraniach mogą pojawić się nieestetyczne plamy. Do tego trudne do usunięcia.

Na delikatne ubrania najlepiej stosować delikatne mgiełki i z odległości kilkudziesięciu centymetrów. Perfumy mogą powodować również odbarwienia na ubraniach. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wspomniana zapachowa chmura, czyli rozpylenie w powietrzu perfum i wejście w nią.

Balsamy i kremy a aplikacja perfum

Nawilżona, zdrowa i elastyczna skóra jest trwalszym nośnikiem perfum niż sucha i szorstka. Trwałości zapachu zdecydowanie sprzyja nawilżenie skóry przed rozpyleniem zapachu. Jak aplikować perfumy po nałożeniu balsamu?

Balsamy, kremy również zazwyczaj pachną. Część produktów, głównie dla alergików, jest pozbawiona zapachu bądź też ma delikatny zapach. Natomiast są to produkty, które mogą wpływać na zapach perfum. Najlepiej rozpylać perfumy, gdy balsam bądź krem się wchłonie. Dzięki temu zapachy się nie mieszają, a perfumy są bardziej trwałe. Niektórzy zalecają nawet delikatne nałożenie tłustego kremu bądź wazeliny na miejsca, w których rozpylane będą perfumy, co ma na celu przedłużenie ich trwałości.

Jak często aplikować perfumy w ciągu dnia?

Jedne utrzymują się kilkadziesiąt minut, a inne kilka godzin. Częstotliwość rozpylania perfum zależy między innymi od ich jakości, czy jest to woda toaletowa, czy perfumy. Istotnym elementem aplikacji perfum jest nieprzesadzanie z ilością. Zazwyczaj wystarczy kilka rozpyleń, by zapach przyjemnie otulił ciało. Trwałość nie zależy od ilości rozpyleń, co często jest właśnie tak postrzegane i z kilku rozpyleń robi się kilkanaście. Zapach faktycznie przez chwile może być bardzo intensywny, ale to w krótkim czasie się zmienia. Jak często aplikować perfumy w ciągu dnia? Co 4 do 6 godzin powinno wystarczyć. Natomiast to zależy również od stylu życia, środowiska pracy, czynników zewnętrznych. Najlepszym wyznacznikiem jest nasz nos, który wskazuje, że zapach się ulotnił.

Dzięki prawidłowej aplikacji perfum można pozwolić sobie na droższe flakoniki. Bo perfumy są po prostu bardziej wydajne.

 

Tagi:

perfumy ,  zapach ,  trwałość perfum , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót