Partner: Logo KobietaXL.pl
Czy szybkie odchudzanie jest jednak możliwe? Czy drastyczne cięcie kalorii to bezpieczny sposób na osiągnięcie idealnego wyglądu? Jak sprawić, abyśmy poczuli się w swoim ciele naprawdę dobrze, ale też zachowali zdrowie?

 

Zdrowa utrata masy ciała, czyli jaka?

 

Podstawą skutecznej redukcji kilogramów jest opracowanie diety o ujemnym bilansie kalorycznym. Nie wolno jednak przesadzić i nie ma tu mowy o radykalnych ograniczeniach czy drastycznych krokach, które w praktyce jedynie osłabią organizm! Czy zatem szybkie odchudzanie nie istnieje? Nie do końca.

 

Dieta na szybkie odchudzanie to nie instagramowa utopia, ale realne działanie – indywidualnie dostosowane do potrzeb, możliwości i ograniczeń organizmu. Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest szybkie odchudzanie brzucha czy wysmuklenie całej sylwetki dobrze jest zadbać o pomoc specjalisty, który określi optymalny dla Ciebie cel i sposób jego realizacji. To lepsze niż droga na skróty pt. „1000 kcal dziennie”.

 

Wsparcie dietetyka online w redukcji

 

W czasie indywidualnej konsultacji, którą zamówisz na https://centrumrespo.pl/oferta/, dietetyk online podejdzie do odchudzania jak do wyzwania, któremu możesz i jesteś w stanie sprostać. Podczas pracy pod okiem dobrego motywatora redukcja masy ciała zachodzić będzie sukcesywnie bez niebezpiecznych zrywów, typowych dla „szybkich diet”.

 

Co więcej, dobrze przeprowadzona konsultacja dietetyczna da Ci więcej niż tylko ultrakrótką listę dozwolonych posiłków. W czasie rozmowy z opiekunem określisz swoje oczekiwania, ustalisz właściwy „rozkład jazdy” i harmonogram posiłków zgodnie z upodobaniami. Tak naprawdę w niczym się nie ograniczysz, a jedynie zmienisz nawyki.

 

Najlepsi dietetycy online kierują się holistycznym podejściem do odchudzania – to organizm dyktuje warunki, oni zaś zapewniają mu odpowiednie paliwo do utrzymania najlepszego zdrowia. Czas ma tu drugorzędne znaczenie, choć mądrze wdrożona dieta działa szybciej i bardziej efektywnie niż bezsensowna głodówka.

 

Zdrowa dieta to styl życia

 

Specjalistyczny program, który stopniowo wdraża zdrowe nawyki żywieniowe, w rzeczywistości działa znacznie szybciej niż popularne „diety cud”. Indywidualne, zbilansowane żywienie, którego bazą są zdrowe przepisy, pomija bowiem niepożądane efekty i problemy zdrowotne, na które zwykle naraża Cię nieodpowiednia forma odchudzania. Jeśli nie wiesz, jak podejść do tematu zdrowej diety i regularnych treningów, sprawdź jak zacząć na: https://centrumrespo.pl/blog/

 

Z pomocą specjalisty każdy krok, który stawiasz ku wyznaczonym celom, przychodzi z przyjemnością. Na przykład zdrowa dieta: przepisy, które uzyskujesz w czasie konsultacji to nie nudne produkty i papki bez smaku, ale wielobarwne, odżywcze posiłki, z produktów, które aż chce się jeść. Dodatkowo, wskazane w swoim planie odchudzania zdrowe produkty spożywcze znajdziesz w każdym sklepie. Masz je po prostu na wyciągnięcie ręki.

 

Pamiętaj o odpowiedniej dawce ruchu!

 

Jak doskonałych posiłków byś nie jadła, jeśli Twoje zaangażowanie w odchudzanie skupi się wyłącznie na diecie, efekt będzie niepełny – zrzucisz zbędne kilogramy, jednak wciąż będzie widać ich niedawną obecność. Przywrócenie jędrności skóry, zarysowanie głównych partii mięśni oraz ich odżywienie wymaga czegoś więcej niż zbilansowanych posiłków. Tu ogromną rolę odgrywa aktywność fizyczna!

 

Najważniejsza zasada? Przyjemny ruch to zdrowie, więc wybieraj taki, który sprawia Ci frajdę. Każdy sport, który lubisz będzie prowadził do dobrych zmian i sam w sobie będzie zachętą do dalszej zabawy, jaką jest aktywność fizyczna. A zdrowie? Gdy zadbasz o zdrową, dobrze zbilansowaną dietę i ruszysz na świeże powietrze ono z pewnością Cię nie zawiedzie. Obserwując, jak zmienia się ciało wraz z wiekiem i rosnącą tendencją do siedzącego trybu życia łatwo pojąć dlaczego aktywność fizyczna jest ważna – to ona wraz ze zdrową dietą jest energetycznym motorem dla naszego organizmu.

Tagi:

odchudzanie ,  dieta , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót