Partner: Logo KobietaXL.pl

Ten przypominający małe jabłko owoc po spożyciu powoduje bardzo silny ból, może prowadzić do śmierci. Związki zawarte w jednym owocu byłyby w stanie zabić wiele osób.

 

Mancinella – Najbardziej Trujący Owoc Świata

 

Mancinella występuje w Stanach Zjednoczonych, na Karaibach, Bahamach, północnej części Ameryki Południowej. Jej drzewo rośnie w dżungli, osiągając 15 metrów wysokości. Nazwa mancinelli pochodzi od hiszpańskiego słowa “manzanilla“, która oznacza małe jabłko. Nazwa wynika z wyglądu owocu, inna zaś jej nazwa “manzanilla de la muerte” oznacza “małe jabłko śmierci”, nawiązując do jej śmiercionośnej natury - czytamy na dietetycy.org.pl. 

 

Jej toksyczność wynika z substancji, które w sobie zawiera – niektóre nie są rozpoznawalne.  Aby uchronić przechodniów przed groźnym drzewem są one czasem oznaczane widocznymi tablicami, bądź czerwonym znakiem X.

 

Miejscowi ludzie używają chętnie białawego soku z mancinelli do zatruwania swoich grotów strzał. Mówi się również o tym, że przywiązywali pojmanych do pni drzew, co miało przynosić długie męczarnie.

 

Tagi:

drzewo ,  owoce ,  ciekawostki ,  świat ,  mancinella , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót