Partner: Logo KobietaXL.pl

Tradycyjnie w taoizmie i wielu kulturach drzewa są uważane za pionową oś wszelkiego życia na ziemi. Uwrażliwianie się tą energią, przebudzenie naszego ciała i naszej świadomości wobec nich jest praktyką uczenia się i uzdrawiania, która prowadzi nas do spotkania z naszą pierwotną energią i łączy nas z żywym uczuciem wewnętrznej czystości.


Dawniej uważano, że każde drzewo ma swojego ducha, który wydziela specjalną energię. Dziś nie musimy szukać duchów, bo drzewoterapia jest uznana jako jedna z form leczenia, a nauka potwierdza, że drzewa emitują jony ujemne, które korzystnie wpływają na procesy zdrowienia, walczą z drobnoustrojami i poprawiają nastrój. Drzewa wytwarzają też związki lotne, które działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

 

Korzyści z przytulania drzewa są więc niezliczone. Ładują nas dobrymi wibracjami i naturalnie dają nam swoją energię. Drzewa pomagają nam w łatwy i piękny sposób nawiązać kontakt z siłą natury, odprężają i napełniają czystą energią.

Do najpotężniejszych należą drzewa rosnące nad płynącą wodą. Oto rodzaje drzew, które mają moce lecznicze:

Sosny: promieniują energią Chi, odżywiają krew, wzmacniają układ nerwowy i pomagają przedłużyć życie. Karmią także duszę. To najlepsze drzewa, które leczą.

Cyprysy i cedry: zmniejszają ciepło i odżywiają energię Yin.

Wierzby: pomagają wyeliminować niezdrowe wiatry, uwalniają nadmiar wilgoci z organizmu, obniżają wysokie ciśnienie krwi oraz wzmacniają drogi moczowe i pęcherz.

Wiązy: uspokajają umysł i wzmacniają żołądek.

Klony - łagodzą ból.

Białe akacje: pomagają wyeliminować wewnętrzne ciepło i zrównoważyć temperaturę serca.

Jodły: pomagają usuwać siniaki, zmniejszają obrzęki i szybciej goją złamane kości.

Brzozy: pomagają usunąć ciepło i wilgoć z organizmu oraz go odtruć.

Śliwki: odżywiają śledzionę, żołądek, trzustkę i uspokajają umysł.

Drzewa figowe: usuwają nadmiar ciepła z organizmu, zwiększają wydzielanie śliny, odżywiają śledzionę i pomagają powstrzymać biegunkę.

Miłorzęby: pomaga wzmocnić pęcherz i łagodzą problemy z nerkami u kobiet.

Aby skorzystać z mocy drzew możesz położyć ręce na jego korze, przytulić je lub oprzeć się o nie plecami, dokładnie przyciskając cały kręgosłup. Kilka lub kilkanaście minut w takiej pozycji sprawi, że poczujesz się od razu znacznie lepiej.

Tagi:

drzewo ,  drzewa ,  drzewoterapia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz