Partner: Logo KobietaXL.pl

„Mowa serca” to zbiór tekstów które sprawiły, że Wade stała się w Stanach jedną z najbardziej lubianych twórczyń młodej generacji. Stworzyła swój własny styl, a nawet gatunek literacki, który łączy w sobie refleksje, mikropoezję i swego rodzaju mantry. Przekaz Cleo jest tak wyrazisty, że jej utwory docierają do szerokiego grona czytelników.

Wzrok przyciąga też forma graficzna „Mowy serca”– to czasami zdjęcie rękopisu, czasami kartka z notesu, a czasami tekst umieszczony na białym tle. Niektóre teksty rozciągają się na całe wersy, inne zamykają się w jednym zdaniu. Jednak nawet tyle wystarczy, żeby opisać miłość, smutek, radość czy pragnienia. Bo to ich właśnie w tej książce jest pełno.

Cleo Wade poprzez poezję, opowiadanie historii, sztukę uliczną i podnoszącą na duchu obecność w mediach społecznościowych propaguje pokojowe, przepełnione miłością i akceptacją podejście do świata. Autorka wierzy, że życzliwość jest czymś prostszym, niż się wydaje, że każdy z nas może być odważny, a wszyscy zasługujemy na miłość (szczególnie na tę własną).

mowa serca


„Nie uważam, że książka musi zawierać wiele słów, aby była mocna. Musi po prostu zawierać właściwe słowa. <<Mowa serca>> ma wiele właściwych słów”

„Skarbiec niesamowitych mantr, wierszy, cytatów i ilustracji, które znajdują idealne odzwierciedlenie w codziennych sytuacjach życiowych”

- Buzzfeed

Cleo Wade – artystka i poetka. Cleo mieszka w Nowym Jorku, gdzie zasiada w zarządzie The Lower East Side Girls Club, The National Black Theatre w Harlemie, a także w komitecie doradczym Gucci's Chime for Change. Urodziła się i wychowała w Nowym Orleanie.

 

Tagi:

książka ,  mowa serca , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót