Partner: Logo KobietaXL.pl

Radzi też, kiedy warto korzystać z superżywności, i tłumaczy, dlaczego wszystkie diety zawiodły. „Zamień leczenie na jedzenie” w księgarniach od 26 lutego.

Już w czasach starożytnej Grecji Hipokrates – uznawany za jednego z prekursorów współczesnych nauk medycznych – uważał żywienie i diaita, czyli leczenie trybem życia, za podstawę każdej terapii. Jednak dzisiejsza medycyna bazuje na lekach i suplementach diety – na przewlekłe choroby przepisuje się leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwcukrzycowe czy obniżające ciśnienie.

Andreas Michalsen, ordynator oddziału naturolecznictwa w berlińskim szpitalu Immanuela w Berlinie i profesor klinicznej medycyny naturalnej w Charité Berlin, od wielu lat prowadzi badania mające na celu znalezienie metody na uchronienie się przed chorobami za pomocą odpowiedniej diety. Potwierdzone badaniami sukcesy lecznicze jego pacjentów dowodzą, że kombinacja regularnych postów i zdrowego jedzenia jest najlepszym darem, jaki możemy dać naszemu organizmowi.

W książce „Zamień leczenie na jedzenie” znajdziemy opis funkcjonowania naszej przemiany materii i układu odpornościowego, który można wspomagać poprzez właściwe odżywianie. Autor przedstawia największe grupy składników odżywczych oraz produktów spożywczych, które je zawierają, a także szczegółowo wyjaśnia największe wątpliwości, które wiążą się z ich spożyciem. W tym kompendium wiedzy czytelnik znajdzie wyjaśnienie, dlaczego wszystkie diety zawiodły, co zrobić, aby wreszcie mądrze i zdrowo schudnąć oraz dlaczego warto się wzorować się na diecie śródziemnomorskiej. Michalsen przedstawia też najzdrowsze miejsca na świecie, w których żyją ludzie odżywiający się od pokoleń w sposób pierwotny i tradycyjny, dzięki czemu zachowują zdrowie znacznie dłużej niż mieszkańcy innych regionów.

Prof. dr Andreas Michalsen – urodził się w 1961 roku w Bad Waldsee. Jest synem lekarza stosującego w swojej praktyce metodę Kneippa. Aktualnie pracuje jako ordynator Oddziału Medycyny Naturalnej Szpitala Immanuela w Berlinie, jest profesorem klinicznej medycyny naturalnej szpitala Charité w Berlinie. Główne obszary jego zainteresowań to medycyna żywieniowa, body & mind oraz post leczniczy. Profesor Michalsen publikuje i wygłasza na arenie międzynarodowej referaty z zakresu medycyny naturalnej i komplementarnej. W 2019 roku nakładem wydawnictwa MUZA ukazał się jego bestseller „Leczenie siłami natury”.

 

Autor: Prof. dr Andreas Michalsen

Tytuł: „Zamień leczenie na jedzenie”

Wydawnictwo: MUZA

Premiera: 26 lutego 2020

Tagi:

książka ,  odżywianie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót