Partner: Logo KobietaXL.pl

W czasach, gdy internet i telewizja zastępują książki, a raporty Biblioteki Narodowej biją na alarm, na wagę złota okazuje się każda akcja promująca czytelnictwo. „Szeptacz” i Wydawnictwo Muza postanowili dołączyć do akcji „Kasztanowego ludzika” i Wydawnictwa W.A.B., dorzucając od siebie 1000 książek, które zasilą księgozbiory polskich bibliotek oraz… 10 kilogramów kasztanów. O tym, gdzie trafią tytuły z oferty Muzy, zdecydują czytelnicy.

 

We wtorkowy poranek w centrum Warszawy, przy ulicy Marszałkowskiej, pod kubikiem „Kasztanowego ludzika” pojawiła się tajemnicza postać. Szeptacz, bo o nim mowa, postanowił wesprzeć proczytelniczą akcję, wsypując do kubika 10 kilogramów kasztanów. Cel jest szczytny – zgodnie z zasadami, gdy kubik wypełni się kasztanami, do polskich bibliotek trafią książki. Przekazanie kasztanów to jednak nie wszystko. Wydawca thrillera „Szeptacz” w ramach promocji czytelnictwa przekaże bibliotekom 1000 książek, a decyzja o tym, które placówki otrzymają tytuły z oferty Muzy, należy do czytelników.

 

Biblioteki, do których powinny trafić książki, można zgłaszać do 16 października pod postem na profilu „Szeptacza”: facebook.com/Szeptacz.ksiazka. Komisja wybierze 100 bibliotek, które otrzymają po 10 tytułów z oferty wydawniczej Muzy.

 

Wydawnictwo Muza dziękuje Wydawnictwu W.A.B. za zorganizowanie akcji wspierającej polskie biblioteki oraz inspirację do działania, zachęca także do udziału w tej szczytnej inicjatywie innych wydawców.

 

„Szeptacz” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku. Nie bez powodu bestsellerowy pisarz Steve Cavanagh okrzyknął go najlepszym thrillerem kryminalnym tej dekady, a autor „Pacjentki”, Alex Michaelides najbardziej niepokojącym thrillerem, jaki przeczytał od czasu „Pierwszego śniegu” Jo Nesbø. Stopniowo budowane napięcie, niepowtarzalny klimat i złowroga aura skażonego zbrodnią miasteczka sprawiają, że „Szeptacz” wciąga, intryguje i pochłania czytelnika bez reszty, grając jego uczuciami i lękami. Powieść Alexa Northa w księgarniach od 16 października.

 

Zdjęcia: Joanna Wojnarowska

 

Tagi:

książka ,  biblioteka ,  Szeptacz , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót