Partner: Logo KobietaXL.pl

Książka Małgorzaty Węglarz „Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej” pokazuje, jak naprawdę działa branża pogrzebowa w Polsce. Przełamując tabu, jakim dla wielu wciąż jest temat samej śmierci jak i pochówku, w bardzo przystępny sposób i otwarcie porusza tematy, które na co dzień pomijamy, a które prędzej czy później każdy z nas będzie musiał zgłębić. W księgarniach już od 24 lutego.

 

Z zapartym tchem wysłuchujemy wszystkiego, co z nią związane: opowieści o zmarłych, o duchach, historii o białym świetle na końcu tunelu. Unikamy natomiast rozmów z osobami, które realnie są najbliżej śmierci – pracownikami branży pogrzebowej. Żywi ludzie pracujący ze zmarłymi budzą podskórny lęk. Co tak naprawdę widzą w pracy? Jak to jest na co dzień obcować ze śmiercią? Czy doświadczają czegoś spoza świata żywych? Małgorzata Węglarz przed napisaniem „Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej” spotkała się z wieloma ludźmi mającymi bezpośredni kontakt ze zwłokami, między innymi z balsamistami czy tanatokosmetologami. Rozmawiała też z tymi, którzy zajmują̨ się̨ szerzej pojętym tematem śmierci, jak mówcy pogrzebowi czy pracownicy firm wyspecjalizowanych w sprzątaniu po zgonach.

 

Wszystko po to, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Co się dzieje z naszym ciałem po śmierci? Dlaczego Polacy obawiają się kremacji? W jakie zabobony wierzą? Czy chcą być zaangażowani w ostatnią posługę zmarłemu, czy nie chcą mieć z nią nic wspólnego? Czy to prawda, że podczas przygotowania do pochówku zmarłemu łamie się kości? Jakie są fakty, a jakie mity o branży pogrzebowej? Jak wygląda codzienność tanatokosmetologa czy balsamisty? Kiedy w tej branży bywa naprawdę ciężko? Jak wygląda pogrzeb XXI wieku, w dobie transmisji online i e-klepsydry? Jakie trudności towarzyszą pracownikom działalności, o której się prawie nie mówi, czyli sprzątania po zgonach?

„Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej” to wyprawa do świata umarłych, którym rządzą całkiem żywi, pełni pasji ludzie. Za ich sprawą Małgorzata Węglarz ożywia śmierć, zdejmuje z niej maskę sensacji i skandalu, by odsłonić ją jako naturalne dopełnienie ludzkiego życia i proces, przez który wszyscy przejdziemy. Ze wszystkimi detalami. Także technicznymi.

 

Małgorzata Węglarz – jej celem jest obalanie mitów dotyczących śmierci oraz branży funeralnej. Swoją pasją do literatury postanowiła podzielić się na kanale youtube POEst Mortem, gdzie dodatkowo zamieszcza materiały dotyczące śmierci i pochówków. Aby oswoić temat umierania tworzy nagrania, łączące w sobie elementy edukacji i rozrywki. Absolwentka literaturoznawstwa amerykańskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

ksiązka

Tagi:

książka ,  smierć , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót