Partner: Logo KobietaXL.pl

"Co zazwyczaj robicie we wtorki o 10:30? Pracujecie? Śpicie? Odwozicie dzieci do szkoły? Jecie śniadanie w miłym towarzystwie? A może właśnie podejmujecie życiowe decyzje? No właśnie! Bo jak nie teraz, to kiedy? W pewien czerwcowy wtorek, w małej przytulnej warszawskiej kafejce, podczas bardzo energetycznej rozmowy przy kawie narodził się pomysł napisania książki o przełomach, decyzjach i zmianach na lepsze. Bo jak nie na lepsze, to po co?"

Tymi słowami zaczyna się najnowsza książka autorstwa Krystyny Mazurówny, Moniki Kamieńskiej i Moniki Mularskiej-Kucharek, która była inicjatorką tej inspirującej publikacji. Trzeba przyznać, że po jej przeczytaniu, trudno oderwać się od tej lektury napisanej z pasją i polotem. Tym bardziej, że autorki, a jednocześnie bohaterki książki, to kobiety "z krwi i kości", znane uważnym obserwatorom życia kulturalno-artystycznego. Pierwsza z nich, Krystyna Mazurówna, to istny "kolorowy ptak" polskiej sceny baletowej. Zasłynęła jako tancerka, choreografka, kobieta odważna i niezależna, dla której numer pesel nie stanowi absolutnie żadnej bariery. Druga bohaterka książki "Jak nie teraz to kiedy", Monika Kamieńska, to znakomita organizatorka życia kulturalnego, menager kultury i działaczka społeczna z imponującym doświadczeniem. Wreszcie, Monika Mularska-Kucharek, doktor socjologii, terapeuta i autorka licznych pozycji z zakresu m.in. jakości życia, osoba, która potrafi zjednać sobie zarówno artystów, przedstawicieli środowiska naukowego, jak i (na pozór!) "zwykłych" zjadaczy chleba, którzy chcieliby nadać życiu więcej barw, poprzez muzykę, słowo pisane czy kontakt z inspirującą osobą.

Wszystkie trzy panie spotkały się nieprzypadkowo, by porozmawiać o życiu, o tym, jakie stwarza nam możliwości i jak wykorzystać te szanse. Czytelniczkom, które myślą: "mnie to nie dotyczy, takie rzeczy przytrafiają się innym kobietom, młodszym, bardziej przebojowym, znanym ze sceny, ze strefy publicznej", spieszymy z wytłumaczeniem: ta książka przywraca wiarę w siebie nawet tym, którzy gdzieś po drodze ją zgubili. Jak to możliwe?

Czasem, patrząc na siebie zastanawiasz się, jak doszło do tego, że z dziewczyny, przed którą było tyle możliwości, przeistoczyłaś się w kobietę przytłoczoną licznymi obowiązkami. Kobietę, która jest przekonana, że ktoś napisał jej scenariusz i przydzielił rolę statysty, bohatera dalszego planu, od którego niewiele zależy... Książka "Jak nie teraz to kiedy?" pokazuje, że czas zerwać z takim myśleniem i wreszcie zawalczyć o to, by spełniać swoje marzenia! Aby zacząć grać główną rolę w swoim życiu trzeba nieco je przewartościować. Mylą się ci, którym wydaje się, że będzie to wielka rewolucja. Wystarczą małe kroczki, drobiazgi, których w codziennym pędzie dotychczas nie dostrzegałyśmy. Takie "małe szczęścia" zsumowane, sprawią, że znacząco poprawi się nasza samoocena, uzyskamy większy komfort i siłę psychiczną do tego, by sięgać w życiu po więcej, niż nam ktoś przydzielił. Paradoksalnie, pomóc w tym może trudny czas pandemii, w którym żyjemy. Przykład? Zawsze marzyłaś o kursie języka hiszpańskiego, ale mimo podejmowanych prób, ciągle coś przeszkadzało ci w zrealizowaniu tej pasji: brak czasu, pieniędzy czy podcinające skrzydła opinie osób z twojego otoczenia... Nie odkładaj marzeń na później, podejmij wyzwanie już dziś, np. zapisz się na kurs on-line i przestań myśleć, że "to dla młodych", albo, że nigdy nie pojedziesz do Hiszpanii!

Ważne, by sprawiały nam radość nawet niewielkie i niepozorne zmiany. Takie przesłanie towarzyszy książce "Jak nie teraz to kiedy?", gdzie nie znajdziemy gotowych recept, lecz wypływające z doświadczenia trzech niezwykłych kobiet inspirujące i motywujące do działania opowieści. W publikacji Krystyny Mazurówny, Moniki Kamieńskiej i Moniki Mularskiej-Kucharek próżno szukać też pouczającego, pełnego nakazów tonu. W zamian za to, czujemy, jakbyśmy spotkały w ulubionej kawiarni trzy, długo niewidziane przyjaciółki...

Warto zatem sięgnąć po książkę, bez względu na to, czy szukamy mądrej i zabawnej lektury, wskazówek, które pomogą nam odnaleźć się w dzisiejszej zagmatwanej rzeczywistości, czy może pomocnej, przyjacielskiej dłoni. W końcu: jak nie teraz to kiedy!

Książka do nabycia na stronie: http://artoftraining.pl/sklep/

Joanna Bielas 


Tagi:

książka ,  poradnik , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót