Partner: Logo KobietaXL.pl

Nieustanne zmęczenie.

Pierwszy symptom zaburzonej gospodarki hormonalnej. Jeśli mimo tego, że dostarczasz orgnizmowi odpowiednią dawkę snu, a wciąż czujesz się wycieńczona, osłabiona i potrzebujesz porządnej dawki kofeiny, która jak się okazuje nie spełnia już swojego zadania to powód do zwrócenia większej uwagi na swój organizm. Zwłaszcza jeśli masz np. stresującą pracę - nadmiar wydzielanego kortyzolu w sytuacjach stresowych może hamować działanie innych hormonów.

Przyrost ciała lub utrata mięśni.

Prawidłowe odżywianie i ćwiczenia wciąż nie dają rezultatów? A może zauważyłaś, że pomimo braku zmiany stylu żywienia zaczynasz nadmiernie przybierać na wadze? Nieustanne zmagania z wagą oraz ubytek masy mięśniowej to niepokojące objawy. Być może to problem z tarczycą

Zaniki pamięci.

Często zdarza ci się, że nie pamiętasz gdzie położyłaś telefon, zegarek, klucze etc.? Nie jesteś pewna czy zamknęłaś drzwi lub zakręciłaś gaz? Utrata pamięci lub zamglone wspomnienia mogą być również wynikiem zaburzenia gospodarki hormonalnej np. zbyt niskiego poziomu progesteronu lub nadmiaru estrogenu.

Słaba odporność 

Związane z nią częste przeziębienia, katar czy infekcje to prawdopodobnie przyczyna zaburzonego poziomu kortyzolu.

 Trądzik oraz nadmierne owłosienie.

Teoretycznie po 30-stym roku życia trądzik powinien przestać być twoją zmorą, ale wysoki poziom testosteronu w organizmie może zarówno utrudniać ci jego pozbycie się jak również powodować nadmierne owłosienie całego ciała.

Depresja.

Czujesz się źle, ale tak właściwie to w twoim życiu nie wydarzyło się nic co mogłoby powodować wszechogarniający smutek i przygnębienie? Nie zapominaj, że to nikt inny jak hormony mają kontrolę nad twoim samopoczuciem. Zbyt wysoki poziom estrogenu lub zbyt niski testosteronu może nieźle namieszać w naszym ciele. Wiąże się z tym kolejny objaw zaburzenia hormonalnego - huśtawki nastrojów. To, co również powinno przykuć twoją uwagę to

Bezsenność.

Już tak zwane kręcenie się i przewracanie z boku na bok przez długie godziny przed zaśnięciem mogą być niepokojące.

Brak ochoty na seks.

Brak zainteresowania fizycznego partnerem lub nagła utrata apetytu na seks są bardzo często powodem zaburzeń hormonalnych w tym przypadku zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Ostatni objaw, ale równie ważny to:

Bóle stawów, zwłaszcza jeśli bóle odczuwasz już po krótkotrwałym, lekkim wysiłku fizycznym jak np. po porannej gimnastyce czy odkurzaniu mieszkania. 

 Jeśli masz któryś z objawów, koniecznie idź do lekarza!

Tagi:

zdrowie ,  hormony ,  zaburzenia hormonalne , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: