Partner: Logo KobietaXL.pl

Barbara Wójcik, sołtyska z Biskupic jest zakochana w różach. I wszystko zaczęło się od wysyłania na Facebooku zdjęć róż koleżankom. Okazało się, że miłośniczek róż jest więcej. Powstał klub Różanych Dam. Kiedy zaczęli dołączać mężczyźni, do nazwy dodano & Lordów.

Barbara Wójcik i Joanna Pąk

Członkowie pochodzą z różnych środowisk, ale łączy ich jedno – chcą czynić świat piękniejszym, łączyć ludzi, uczyć, jak należy korzystać z życia. Zamieniając konsumpcję na kontemplację.

- Organizujemy warsztaty, spotkania – mówi Barbara Wójcik. - Jesteśmy otwartą grupą, która czeka na wszystkich, którym nasze idee są bliskie. Chcemy aby ludzie o podobnych poglądach na życie mogli się razem spotykać.

 

Ostatnio Różane damy zorganizowały Adwentowe Rozważania w MOK w Świdniku. O czym była mowa? I o Adwencie i o priorytetach w życiu.

Małgorzata Mazurek i Marzenna Karpowicz

- Dar życia to prezent, na który nie można sobie zasłużyć, ani nie można go kupić – czytała ze sceny słowa Andrzeja Szaciłły, Małgorzata Mazurek przy akompaniamencie Marzenny Karpowicz.

Miej chwilę na zwolnienie tempa, na zastanowienie się na sobą, nad światem – apelowały Różane Damy. I jak zwykle przypomniały poezję Joanny Pąk – niepełnosprawnej poetki ze Świdnika, która jest aktywnym członkiem klubu.

A jako, że okres przedświąteczny, było też wspólne śpiewanie pastorałek.

O Barbarze Wójcik czytaj Wystarczy kochać ludzi

Tagi:

życie ,  kobiety ,  Klub Różanych Dam ,  Barbara Wójcik ,  Małgorzata Mazurek ,  Marzenna Karpowicz ,  Joanna Pąk , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót