Partner: Logo KobietaXL.pl

Aż 70% z nas pracuje w pozycji siedzącej. Nie powinno się jednak siedzieć przez całe osiem godzin z jedną krótką przerwą. „Należy wstać co 45 minut, zrobić kilka przysiadów, przejść się. Jeżeli musimy wejść na inne piętro, nie korzystajmy z windy” – radzi w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl dr n. med. Mirosława Gałęcka, ekspert marki Gehwol.

Kiedy siedzimy, mamy zaburzony odpływ krwi żylnej z kończyn dolnych, jak również odpływ limfy. Ucisk spowodowany tym, że nie ruszamy naszych mięśni, prowadzi do obrzęków. Później pojawiają się problemy z naczyniami żylnymi i rozwija niewydolność.

Dlatego powinniśmy jak najczęściej się ruszać, ćwiczyć regularnie, choćby tylko raz w tygodniu. Chodźmy na spacery, truchtajmy, biegajmy. W domu warto korzystać z ciśnienia, które wytwarza woda w wannie. „Kąpmy się w wodzie z dodatkiem soli. Zwiększy to odpływ tego, co pozostało w kończynach po całym dniu siedzenia” – mówi koordynator Powszechnego Programu Profilaktycznego „Zdrowe Nogi”. Jeśli łapią nas skurcze, zbadajmy zaś poziom elektrolitów, bo nie zawsze skurcz oznacza brak magnezu.

źróło infowire

Tagi:

zdrowie ,  żylaki ,  hemoroidy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót