Partner: Logo KobietaXL.pl

Wypijaj 2 litry wody dziennie

 

Bzdura, nie musisz liczyć wypijanej wody. Badania mówią, że ludzie, którzy piją jedną szklankę H2O dziennie kiedy są spragnieni, są wystarczająco nawodnieni. Jedzenie bogate w płyny jak zupy, owoce, warzywa, soki, herbata i kawa, także nawadnia. Możesz potrzebować pić więcej wody jeśli twój mocz ma ciemną barwę, oddajesz go nieregularnie lub jesteś aktywny fizycznie bądź mieszkasz w gorącym klimacie. Fakt, picie wody jest dobre, ale jesli nic ci nie dolega, nie musisz sie poić na siłę.

 

Jajka są niezdrowe dla serca

 

Jedząc jedno czy dwa jajka dziennie nie narażasz się na ryzyko wystąpienia choroby serca. To prawda, że żółtka mają cholesterol, ale dla większości z nas jego ilość zawarta w nich nie ma większego znaczenia. Poza tym jajka mają dużo kwasów omega 3, które zmniejszają zagrożenie chorobami serca.

 

Antyperspiranty mogą powodować raka piersi

 

Nie wierz w to! Część naukowców forsuje tezę, że związki chemiczne zawarte w antyprespirantach mogą być absorbowane przez skórę pod pachami. Ale Amerykański Narodowy Instytut Raka zaprzecza by był związek pomiędzy antyperspirantami a rakiem piersi.

 

 Zimno powoduje przeziębienia

 

Nieważne co mówiła ci mama lub babcia – przebywanie w chłodzie, na zimnym powietrzu nie spowoduje, że zachorujesz. Badania mówią wręcz, że ludzie przebywający w niskich temperaturach nabywają odporności, zwiększa się ich obrona immunologiczna w walce z wirusami. W rzeczywistości częściej chorują osoby przebywające w ciepłych, zamkniętych pomieszczeniach.

 

Musisz brać witaminy

 

 Pewnie słyszałaś, że musisz swoją dietę wzbogacać o preparaty multiwitaminowe. Bzdury. Bierz witaminy tylko wtedy, kiedy powie ci o tym lekarz, lub jeśli jesteś w ciąży – łykaj kwas foliowy, żeby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia płodu. Najlepszym źródłem witamin nie są pastylki tylko owoce, warzywa, orzechy, zdrowe oleje i ziarna zbóż.

 

Jedz śniadanie aby stracić na wadze

 

Jedzenie śniadań pozwala niektórym zrzucić wagę, bo hamuje głód w ciągu dnia. Ale jeśli należysz do grupy tych niejedzących śniadań, to też nie problem. Badania mówią, że wcale nie jedzą oni więcej na obiad, a oszczędzają około 400 kalorii dziennie.

 

Zielona wydzielina z nosa świadczy o bakteryjnej infekcji

 

Zielony czy żółty katar ma być dowodem na ciężki stan zapalny. Nie jest – może być to zwykłe przeziębienie. A ciężkie infekcje czasami objawiają się przezroczystym katarem.

 

Deska w publicznej toalecie może cię zarazić

 

Nieprawda. W większości toalet deski są czyste – to drzwi do toalet, klamki, podłogi są siedliskiem bakterii i wirusów – takich jak E coli, grypy żołądkowej czy zwykłej grypy. Dlatego najlepiej jeśli używasz papieru do okrycia klamki w toalecie, a nie deski...

 

Strzykanie w stawach świadczy o stanie zapalnym

 

Nieprawda. Ten dźwięk powoduje bańka gazu, która jest między kośćmi i nagle wyskakuje. Jeśli czujesz ból przy strzykaniu, wtedy idź do lekarza.

 

Źródło webmd

 

Tagi:

zdrowie ,  mity ,  przeziębienie ,  jajka ,  cholesterol ,  grypa ,  zarazki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: