Partner: Logo KobietaXL.pl

Źle się czujesz, nie masz siły? Jeśli zauważysz u siebie przynajmniej 3 z podanych poniżej symptomów - to najwyższy czas na odtrucie organizmu i przywrócenie tak potrzebnej ci energii i witalności.

 

1. Problemy z zasypianiem. Jeśli w nocy długo nie możesz zasnąć być może twoja wątroba nie funkcjonuje prawidłowo i nie potrafi poradzić sobie z nadmiarem toksycznych substancji, które dostarczasz do swojego organizmu. 

2. Problemy z pamięcią. Jeśli zdarzają się zbyt często, a dodatkowo masz trudności z koncentracją i wydaje ci się, że nawet najdrobniejszy szczegół potrafi cię rozproszyć - twój organizm woła o pomoc.

3. Pamiętaj - jesteś tym co jesz i jest to stuprocentowa prawda. Jedzenie potrafi zdziałać cuda - dostarczyć ci energii, podnieść poziom endorfin w organizmie, sprawić, że twoja skóra będzie promienna, sprężysta, a ty piękniejsza. Niestety jedzenie ubogie w witaminy i składniki mineralne, zawierające wiele toksycznych związków i szkodliwej chemii działa wręcz odwrotnie - może nawet wywoływać stany depresyjne. Jeśli jesteś wciąż w złym nastroju, czujesz się smutna, samotna, ale w twoim życiu nie wydarzyło się nic, co mogłoby spowodować twój zły nastrój, być może masz zatrute ciało i najwyższy czas o nie zadbać.

4. Przytyłaś, a pomimo stosowanej diety i aktywności fizycznej bardzo trudno zrzucić ci zbędne kilogramy. Oczyszczenie organizmu to pierwszy i niezbędny krok, aby twoja walka z nadwagą miała sens, inaczej przegrasz.

5. Zaburzenia seksualne zwłaszcza bardzo mała ochota na seks. Toksyny zatruwają całe ciało oraz spowalniają pracę naszych wszystkich narządów i układów.

6. Zaparcia. Jeśli wciąż ich doświadczasz to znak, że twój przewód pokarmowy nie funkcjonuje prawidłowo. Jeśli dostarczenie większej ilości błonnika i zmiana diety nie przyniosły rezultatów to sygnał, że układ pokarmowy jest zablokowany, a w twoich jelitach i okrężnicy zgromadziło się tyle toksyn i zanieczyszczeń, że najwyższa pora je oczyścić. Pamiętaj, że częste zaparcia mogą wspomagać rozwój raka odbytu więc warto się ich pozbyć.

7. Zbyt często masz ochotę na słodycze. O tym, że cukier działa uzależniająco i wyniszczająco, tak samo jak narkotyki czy alkohol pisałyśmy w poprzednich artykułach. Jeśli czujesz, że twój mózg wysyła ci zbyt często sygnały, że powinnaś zjeść coś słodkiego najwyższa pora oczyścić organizm i mózg z cukru i przejść na detoks.

8. Zakwasy. Jeśli budzisz się rano z zakwasami lub bolesną sztywnością całego ciała, ale nie ma powodów żebyś czuła się w ten sposób, być może toksyny w twoim ciele wywołały stan zapalny. Pozbądź się ich jak najszybciej.

9. Znakiem, że najwyższa pora na oczyszczenie organizmu są również powracające alergie, a wraz z nimi zbyt często występujące takie symptomy jak wysypka, podrażnione gardło, nos, katar, kaszel czy łzawiące oczy.

10. Jeśli nie zdiagnozowano u ciebie migreny, nie żyjesz w stresie czy w miejscu o natężonym hałasie i nie masz codziennie kaca, ale codziennie odczuwasz bóle głowy z niewyjaśnionych przyczyn - zamiast sięgać kolejny raz po tabletkę przeciwbólową spróbuj pozbyć się szkodliwych substancji zatruwających twój organizm.

Tylko jak to zrobić? Podstawowe zasady domowego detoksu są proste:

1. Unikaj fast foodów, smażonych potraw, tłustego i mącznego jedzenia. Ostatni posiłek jedz o 18!

2.Pij dużo wody.

3.Zamień kawę na herbaty ziołowe.

3.Ogranicz cukier, jak już musisz słodzić, lepiej używaj miodu. Pamietaj tylko, że miód w bardzo wysokich temperaturach traci swoje właściwości zdrowotne.

4.Zacznij ćwiczyć. Wraz z potem usuwasz toksyny!

5.Jedz dużo cytryn, oliwy z oliwek, oleju kokosowego i używaj octu jabłkowego. To naturalne środki oczyszczające twój organizm.

6.Oprzyj dietę na warzywach, owocach, rybach i chudym mięsie.

7.Nie stosuj głodówek ani drakońskich diet, one wcale nie oczyszczaja organizmu!

 

Tagi:

zdrowie ,  porady ,  ciało , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót