Partner: Logo KobietaXL.pl

Uriel może zharmonizować wszystkie aspekty naszego życia. Pomaga w rozwiązywaniu wszelkich konfliktów, w uporaniu się z problemami. Jest niezastąpiony, gdy nie potrafisz wybaczyć sam sobie sobie i znaleźć wyjścia z trudnych sytuacji, w które sam się wplatałeś.

Imię Uriel oznacza ogień Boga, płomień Boga lub światło Boga. To imię symbolizuje siłę i ducha życia, a atrybutem Uriela jest płomień, jako odzwierciedlenie jego misji na Ziemi, którą jest budzenie świadomości ludzi ogniem prawdy.

 

Uriel/wikipedia domena publiczna

 

Pomimo sławy, jaką się cieszył, Uriel był jednym z aniołów, których kult został oficjalnie potępiony przez papieża Zachariasza podczas synodu rzymskiego w 745 roku. W judaizmie jednak jeszcze dziś spotyka się ślady kultu „świętego Uriela”. Współcześni Żydzi przed snem odmawiają modlitwę zawierającą słowa: „Winni Pana, Boga Izraela, niech Michał stanie po mojej prawicy, Gabriel po lewicy, Uriel przede mną, Rafael za mną, a ponad głową przebywa obecność Boga”.

 

Znajdujemy go jako archanioła zbawienia i światłości w Czwartej Księdze Ezdrasza. W etiopskiej Księdze Henocha to archanioł „sprawujący władzę nad gromem i trwogą”. W Ewangelii Bartłomieja czytamy, że Uriel został stworzony jako piąty Archanioł, po Satanaelu, Michale, Gabrielu i Rafale. W Apokalipsie Eliasza, Uriel jest jednym z dwóch Archaniołów (drugim jest Michał), który w Dniu Sądu Ostatecznego zaprowadzą do raju naznaczonych pieczęcią Chrystusa.


Misją Uriela na Ziemi jest pomaganie wszystkim ludziom w pokonaniu każdego trudnego etapu. Pomaga także ukierunkować energię obfitości, daje duchową i ziemską łaskę. Uriel potrafi dać, to co najważniejsze - wewnętrzny spokój i harmonię. Jest też archaniołem, którego w trudnej sytuacji życiowej można prosić o pieniądze.

Uriel ma za zadanie ochraniać Matkę Ziemię i dbać o środowisko naturalne. Pomaga więc głównie tym którzy wspierają go w tej misji. Kiedy zaczniesz doceniać świat, który cie otacza, pokochasz przyrodę, pochylisz się nad złamanym kwiatem, szansa na to, że Uriel przyjdzie do ciebie znacznie się zwiększa. Ale musisz to robić z prawdziwej miłości do natury, bo Uriel wie, kiedy wyłącznie uprawiasz grę pozorów.

 

Uriel/wikipedia domena publicznaW sztuce Archanioł Uriel jest często przedstawiany z księgą lub zwojem, które reprezentują mądrość. Innym symbolem związanym z Urielem jest otwarta dłoń trzymająca płomień lub słońce, które reprezentuje prawdę o Bogu. Podobnie jak inni archaniołowie, Uriel ma swój kolor anielskiej energii, jest to głęboka czerwień, choć niektóre źródła przypisują Urielowi również kolor żółty lub złoty. Jego dniem jest piątek.

 

Jeśli więc chcesz Uriela prosić o pomoc, to jest to najlepszy dzień w tygodniu. Podczas modlitwy musisz mieć czysty umysł i dobre intencje. Warto zapalić świecę czerwona lub złotą. Archanioł Uriel zawsze słucha, musisz tylko zaufać, że jego pomoc nadejdzie.

Pomoc od niego przychodzi w rożny sposób i nie oczekuj jednorazowego „cudu”. Spodziewaj się raczej powolnego oświecenia, nowego oglądu twojej życiowej sytuacji. Twoja nowo odkryta mądrość zwiększy twoją pewność siebie. Nagle zrozumiesz, jak wyjść z trudnej sytuacji. Będziesz zmotywowany do pomagania i służenia innym. Poczujesz, jak wykorzystać swoją nową mądrość dla dobra innych, a nie dla własnego egoistycznego pożytku.

 

Ikona prawosławna „Siedmiu Archaniołów”. Od lewej do prawej: św. Jehudiel, św. Gabriel, św. Selatiel, św. Michał, św. Uriel, św. Rafał, św. Barachiel/ wikipedia, domena publiczna


Archanioł Uriel jest ekspertem w pomaganiu nam w codziennych zmaganiach. Od Uriela możemy czerpać mądrość i wgląd, których potrzebujemy, aby codziennie podejmować właściwe decyzje. Uriel oczyści twój umysł z niepokoju i strachu i napełni go świętą mądrością.

Angelolodzy twierdzą, że archanioł Uriel będzie wstawiał się przed Bogiem za każdym, kto prosi z pokornym sercem. Mądrość, którą daje nam Uriel, daje nam umiejętność radzenia sobie w najtrudniejszych czasach bez zbaczania z naszej ścieżki i utraty wiary we Wszechmogącego.

Ilekroć więc czujesz się przytłoczony swoim życiem, powinieneś szukać wskazówek u archanioła Uriela.

 

Źródło https://santoportal.com/arcangel-uriel/

https://www.aboutespanol.com/el-arcangel-uriel-122637

 

 

Tagi:

anioł ,  archanioł ,  Uriel , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz