Partner: Logo KobietaXL.pl

Archaniołowie to aniołowie o najwyższej randze, stworzeni przez Boga, po to, aby stali się obrońcami człowieka i jego posłańcami. Są łącznikiem między światem ziemskim a niebem; w rzeczywistości mogą pomagać w różnych sytuacjach w naszym życiu, w zależności od tego, czego potrzebujemy – twierdzą ci, którzy zajmują się angelologią.

 

- Każdy może komunikować się z archaniołami i prosić ich o pomoc – twierdzi słynna wenezuelska angelolog Tibisay Cornacchia. Trzeba jednak wiedzieć, którego o co należy prosić, aby odpowiednio kierować swoje modlitwy.

 

Pierwsze wyobrażenia aniołów istniały już w starożytnym Egipcie i Babilonii. Zawsze to były istoty, będące pośrednikami między bogami a człowiekiem. Często przedstawiano je jako uskrzydlone zwierzęta z ludzkimi twarzami. Starożytnym aniołom przypisywano nawet pewien rodzaj cielesności. Aniołowie często występują w Starym Testamencie, Biblia nie mówi jednak wiele o naturze i rodzajach tych bytów, choć wiadomo, że nijak nie przypominają słodkich cherubinków ze skrzydłami. Tak naprawdę Kościół aprobuje tylko trzech aniołów, choć w Bibliotece Watykańskiej jest bardzo stary kodeks hebrajski, w którym oprócz archaniołów Michała, Gabriela i Rafała wymienieni zostali również Uriel, Sealtiel, Jehudiel i Barachiel. Każdy z tych aniołów ma odpowiednio przypisaną główną cechę:

 

 

- Michał - zwycięski

 

- Rafał - lekarz

 

- Jehudiel - wynagradzający

 

- Gabriel - posłaniec

 

- Uriel - silny

 

- Barachiel - opiekun

 

- Sealtiel - wielbiący.

 

- Wszyscy mamy możliwość pracy z aniołami; one są dla tych, którzy chcą poznać ich mądrość i światło. Nie musimy być wyjątkowi, aby z nimi pracować, tylko musimy mieć w sobie głębokie pragnienie połączenia naszych serc ich wielkością, a to zaprowadzi nas do wspaniałego świata cudów i znaków. Anioły nie mogą zmienić przyszłości, ale pomagają znaleźć narzędzia do naszego uzdrowienia, są wysyłane Boga, aby nam pomóc - wyjaśnia Tibisay Cornacchia.

 

Anioły wysyłają nam też konkretne wiadomości, ważne jest, aby umieć je dostrzec. Jak twierdzą angelolodzy, najwięcej wskazówek wysyła nam Gabriel, bo to on jest archanielskim posłańcem i archaniołem komunikacji, sekretów i siły. Gabriel jest jednym z najbardziej znanych archaniołów, głównie ze względu na jego obecność w Biblii jako anioła, który pod postacią gwiazdy prowadził mędrców do Chrystusa, jest on również obecny w Koranie. Gabriel pojawia się dwukrotnie w Ewangelii Łukasza: pierwszy raz, gdy zwiastował Zachariaszowi w świątyni żydowskiej narodzenie św. Jana Chrzciciela, oraz kiedy Najświętszej Maryi Pannie zwiastował narodzenie Jezusa.

 

Leonardo da Vinci, ZwiastowanieGabriel po hebrajsku oznacza „Bóg jest moją siłą”, a zatem Gabriel jest bardzo potężnym archaniołem, z którym można się połączyć. Archaniołowie łączą się często z całymi grupami ludzi naraz, więc wiele osób może czuć się osobiście związanymi z Gabrielem.

Jak rozpoznać, że Gabriel jest blisko, jakie znaki wysyła? Angelolodzy twierdzą, że jest ich całkiem sporo.

1. Białe lub miedziane złote światło


Pierwszym znakiem archanioła Gabriela jest ujrzenie białego lub miedziano-złotego światła.
Możesz zobaczyć to światło gdzieś kątem oka lub okiem wewnętrznego umysłu lub w swojej wewnętrznej wizji, kiedy medytujesz, modlisz się do Gabriela lub po prostu jesteś spokojny i pozwalasz myślom błądzić. Ten blask biało-miedzianej anielskiej energii jest znakiem, że Gabriel przychodzi do ciebie, aby cię prowadzić, inspirować i wspierać.
Te błyski światła, kule światła, wokół ciebie lub w twojej wewnętrznej wizji, są znakami Gabriela.2. Poczucie, że archanioł Gabriel jest z tobą

Dla angelologów energia Gabriela jest jak czysta, rześka woda, która oczyszcza pod każdym względem, jak zanurzenie się w najczystszym górskim jeziorze, które doskonale odbija światło boskości, a jednocześnie jest tak relaksujące, że po prostu chcesz się cieszyć kąpielą. Kiedy czujesz w sobie taki rodzaj energii, kiedy zestrajasz się z większym poczuciem przejrzystości, z wielką miłością, możesz mieć pewność, że Gabriel jest twoim towarzyszem.3. Dostajesz wewnętrzne wskazówki

Jeśli żyłeś z problemami, nie mogłeś ich rozwiązać, wszystko wydawało się beznadziejne, a nagle wstajesz i widzisz świat w innych barwach, to również znak, że Gabriel przybył ci na pomoc. To Gabriel daje poczucie nagłego oświecenia, zwłaszcza na temat celu twojego życia, twojej pracy, tego, co możesz stworzyć, oraz tego, jak możesz wybrnąć z wielu trudnych, życiowych sytuacji.


4. Specyficzne znaki fizyczne


Czwartym znakiem, że archanioł Gabriel jest z tobą, pracuje z tobą, prowadzi cię, dociera do ciebie z wyższych sfer anielskich, jest to, że zaczynasz dostrzegać fizyczne znaki, które są związane z jego obecnością - zaczynasz odczuwać anielską energię, światło, ciepło, często nad czakrą serca lub na czubku głowy.


5. Anielska komunikacja poprzez twoje sny

Możesz też spotkać Gabriela w swoich snach. Ponieważ Archanioł Gabriel jest związany z księżycem, intuicją i boską kobiecością, jest również bardzo misternie związany ze światem snów. W Biblii też Gabriel przyszedł do Józefa we śnie, aby opowiedzieć mu o nadchodzących narodzinach Jezusa.

I Gabriel nadal dociera do ludzi poprzez świat snów, więc zwracaj uwagę na swoje sny. Jeśli nie pamiętasz swoich snów, możesz zacząć je spisywać zaraz po przebudzeniu, bo może być tam wiele wskazówek, wysyłanych przez Gabriela.

Wskazówki, które otrzymasz od niego w snach, nie są z reguły słowami wypowiadanymi przez anioła. To obrazy klucze, pewne symbole, dlatego warto je zapamiętywać i odpowiednio czytać. Możesz otrzymać konkretne wskazówki lub ogólny wgląd w to, dlaczego naprawdę tu jesteś i jak możesz lepiej służyć innym.Dlaczego warto szukać znaków od Gabriela? Angelolodzy nie mają żadnych wątpliwości. Nawiązanie kontaktu z tym archaniołem jest dla każdego czymś bardzo korzystnym. I choć Gabriel może zachęcić cię do wyjścia ze swojej strefy komfortu, ma w tym swój cel. Pomaga odnaleźć ci właściwą drogę, abyś zaczął dobrze zarządzać swoim życiem, abyś umiał służyć innym i wywierał pozytywny wpływ na życie ludzi wokół ciebie. To da ci dużo radości, miłości, błogosławieństw i satysfakcji z własnego życia.

Tagi:

anioł ,  anioły ,  archanioł Gabriel , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót