Partner: Logo KobietaXL.pl

Michał jest wyjątkowo silnym aniołem, który chroni i broni ludzi kochających Boga. Ci, którzy w niego wierzą, są przekonani, że komunikuje się z ludźmi, kiedy im pomaga i ich prowadzi.

 

Michał jest szefem Armii Pana. Pokonał anioły, które się zbuntowały. Podobno, gdyby Lucyfer mógł tylko przekonać Michała, by do niego dołączył, Niebo zostałoby obalone...

Michał jest jednak aniołem sprawiedliwości – czyni tylko to, co słuszne. Nie można go przekupić. Jest podobno jednym z niewielu aniołów, którzy znają Niewypowiedziane Imię Mocy, czyli boskie imię.

Michał jest proszony o ochronę przed wszystkim, co ludzi przeraża. Przyjmuje petycje od jednej osoby w imieniu drugiej, dlatego to jego proszą o pośrednictwo dla chorych uzdrowiciele, którzy wierzą w jego pomoc. Jest archaniołem sprawiedliwości i można go prosić o to, by wymierzył karę, gdy ktoś wyrządził komuś krzywdę.

 

Jest specjalnym obrońcą ofiar gwałtu i może być powołany do ochrony przed wykorzystywaniem seksualnym.


Michał panuje nad magią ognia i zaklęciami świec. Jest aniołem bezpieczeństwa przeciwpożarowego ale też patronuje wodom. Jest patronem osób cierpiących na chorobę morską lub chorobę lokomocyjną. To on przeprowadza zmarłe dusze na drugą stronę. Jest w dodatku Aniołem Bezsenności, który ją leczy i pomaga w zasypianiu. Jest patronem strażaków, wojowników, spadochroniarzy, radiologów, szermierzy, mieczników, rycerzy, kierowców karetek, artystów, marynarzy i funkcjonariuszy organów ścigania. Chroni również profesjonalistów korzystających z wag, w tym chemików, farmaceutów,sklepikarzy czy piekarzy.

 

Jak się objawia swoim podopiecznym? Przybiera wiele form, od klasycznego uskrzydlonego anioła po olśniewające, oślepiające światło, aż po... główkę czosnku. Czosnek zawiera jego esencję i dlatego jest czymś więcej niż tylko ochronnym amuletem; to jest rzeczywista manifestacja Michaela.

 

Warto go wzywać, gdy jesteśmy w nagłej potrzebie i wymagamy jego pomocy.

 

„Możesz wezwać Michał w nagłych wypadkach i otrzymać natychmiastową pomoc”, pisze Richard Webster w swojej książce Michał: Communicating With The Archangel For Guidance and Protection. „Bez względu na to, jakiego rodzaju ochrony potrzebujesz, Michał jest gotowy i chętny, by ją zapewnić… Bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdziesz, Michał da ci niezbędną odwagę i siłę, by sobie z tym poradzić”.

W swojej książce The Miracles of Archangel Michael, słynna angelolożka Doreen Virtue pisze, że ludzie mogą widzieć aurę Michała w pobliżu lub słyszeć jego głos mówiący do nich głośno podczas kryzysu: „Kolor aury Archanioła Michała to królewska purpura, która jest tak jasna, że ​​wygląda jak kobaltowa ... Wiele osób twierdzi, że widziało niebieskie światło w sytuacji kryzysowej... Podczas kryzysów ludzie słyszą głos Michała tak głośno i wyraźnie, jakby mówiła inna osoba."

Michał może cię odwiedzić, gdy potrzebujesz wsparcia przy podejmowaniu ważnych decyzji, aby zapewnić cię, że Bóg i aniołowie naprawdę czuwają nad tobą, mówią wierzący.

„Michał zajmuje się głównie ochroną, prawdą, uczciwością, odwagą i siłą. Jeśli masz trudności w którymkolwiek z tych obszarów, Michał jest aniołem do przywołania” – pisze Webster w "Michael: Communicating With The Archangel For Guidance and Protection". Dodaje, że kiedy Archanioł jest blisko ciebie, „możesz mieć jasny obraz Michała w swoim umyśle” lub „możesz doświadczyć poczucia komfortu lub ciepła”.Pocieszenie, jakie zapewnia Michał, jest szczególnie pomocne dla umierających, szczególnie, że jak pisaliśmy - niektórzy wierzą, że Michał jest aniołem śmierci, który eskortuje dusze wiernych ludzi w zaświaty.


Michał często pokazuje się ludziom. Jego objawienia zostały zarejestrowane w Meksyku, Włoszech i Francji. W latach 1995 i 1996, egipscy chrześcijanie i muzułmanie byli świadkami licznych objawień Michała w kościele św. Michała w wiosce Kafr Yusuf Samri. Pojawiał się w różnych postaciach zarówno ze skrzydłami, jak i bez. Do odnotowanych cudów należą egzorcyzmy, uzdrowienia i rozmnażanie oliwy.
Michał jest często przedstawiany jako skrzydlaty rzymski żołnierz. Jego atrybuty to tarcza, miecz i łuski, planety: Słońce, Merkury, rośliny to dzięgiel litwor i czosnek, zaś kolory to czerwony, srebrny i kobaltowy niebieski. Tradycja koptyjska zaleca aby 12 dnia każdego miesiąca prosić go o pomoc.


Jak to uczynić? Najlepiej poprzez modlitwę i zapalnie świecy w jego ulubionym kolorze. Modlitw jest wiele, oto jedna z nich:

 

AKT POŚWIĘCENIA SIĘ MICHAŁOWI ARCHANIOŁOWI

 

O wielki Książę niebieski, najwierniejszy stróżu Kościoła, święty Michale Archaniele, oto ja, chociaż bardzo niegodny Twego oblicza, jednak ufając Twojej dobroci, powodowany potężnym wpływem Twoich modlitw i licznymi Twymi dobrodziejstwami, staję przed Tobą w towarzystwie mego anioła stróża i w obecności wszystkich aniołów niebieskich, których biorę za świadków mego nabożeństwa ku Tobie. Ciebie dziś obieram za swego szczególnego obrońcę i orędownika. Postanawiam sobie mocno czcić Cię zawsze. Bądź przy mnie przez całe życie moje, abym nigdy nie obraził Pana Boga myślą, słowem lub uczynkiem. Broń mnie przeciw wszystkim pokusom szatańskim, głównie atakującym wiarę i czystość, a w godzinę śmierci uproś pokój mej duszy i zaprowadź mnie do ojczyzny wiecznej. Amen

źródła; http://www.sw-michal.pl/modlitwy-do-sw-michala-archaniola-13080

https://www.learnreligions.com/how-to-recognize-archangel-michael-124278

https://www.amazon.com/Encyclopedia-Spirits-Ultimate-Fairies-Goddesses/dp/0061350249/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&linkCode=sl1&tag=luxfer-20&linkId=c435c692bc71848dc9eb581b214f29b8

 

Tagi:

anioł ,  anioły Archanioł Michał , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót