Partner: Logo KobietaXL.pl

Pojechałam robić reportaż o pięknym miejscu w Starym Gaju pod Lublinem. Zrobiłam wiele zdjęć stawów i rzeczki, jedno jednak przykuło moją uwagę podczas ich przeglądania - jest na nim świetlisty obiekt w kształcie elipsy. Skąd się wziął? Nie z aparatu, bo nie ma go na innych zdjęciach

 

Zdjęcie przed orbem.

Zdjęcie po orbie, oba czyste, więc nie jest to brudny obiektyw.

 

Wrzuciłam fotkę na grupę, która zajmuje się zjawiskami paranormalnymi. Odpowiedź przyszła natychmiast – to orb. Ponieważ pierwszy raz spotkałam się z takim zjawiskiem, zaczęłam szukać na ten temat informacji.

 

Pierwsze, te naukowe, dają dość prostą odpowiedź. Ich nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „orbis” – krąg, sfera. Orby powstają, gdy w powietrzu znajdują się drobinki kurzu , krople deszczu lub owady. Światło z lampy błyskowej odbija się od nich i trafia do aparatu tworząc przeważnie białe koliste elementy na zdjęciu. Zdarzają się jednak inne kolory, kształty i struktury. Tyle tylko, że w tym dniu nie było deszczu, nie zauważyłam żadnych owadów, nie było też grama kurzu, bo poprzedniej nocy padało i chodziłam po grząskiej ziemi…

„Po raz pierwszy uwagę na orby zwrócił profesor Klaus Heinemann, kiedy oglądał fotografie wykonane przez jego żonę na spotkaniu bioenergoterapeutów. Heinemann zauważył, że na niektórych zdjęciach widać jakby krąg światła – niewielki, ale w pełni widoczny. Klaus Heinemann, który pracował w NASA, postanowił przeanalizować przyczynę powstawania tych kręgów. Być może przed obiektywem pojawiły się cząstki kurzu albo kropelki wilgoci? Sprawdził pokój, gdzie były robione zdjęcia, ale wyjaśnienia nie znalazł.

Wtedy profesor mający doświadczenie w pracy z najbardziej wyrafinowaną techniką, zbadał dokładnie aparat żony – ale też bez rezultatu. Mało tego: półprzeźroczyste sfery były też na zdjęciach zrobionych przez samego profesora. Zaintrygowany zaczął robić razem z żoną setki zdjęć – w najróżniejszych miejscach. Przeprowadził dziesiątki eksperymentów. Wówczas, na przekór swemu trzeźwemu zwykle stosunkowi do rzeczywistości, profesor Heinemann stwierdził, że ma do czynienia ze zjawiskiem jakiegoś paranormalnego umysłu. Tym bardziej, że wewnątrz niektórych kul dała się zauważyć złożona budowa warstwowa z jądrem i koncentrycznymi słojami” – czytamy na portalu presume.pl.

 

Mój anielski orb.

 

Co do niezwykłego pochodzenia orbów nie mają wątpliwości ezoterycy. Sixto Paz Wells, znany badacz zjawiska UFO,uznaje je za „istoty z innych płaszczyzn, o innych wymiarach”.

Wśród badaczy zjawisk paranormalnych są różne hipotezy dotyczące orbów. Ich znaniem mogą to być:

- istoty pozaziemskie
- projekcja istot pozaziemskich
- sfery pozostawione przez istoty pozaziemskie
- duchy zmarłych ludzi
- energia uwolniona od zmarłego
- energia osób o dużej wrażliwości lub duchowości
- jakiś rodzaj inteligentnego życia

- aniołowie


Jak wyglądają orby?


- zwykle są okrągłe lub półokrągłe
- mają różne rozmiary i kolory, przy czym kolor biały jest najczęstszym kolorem
- mają różne stopnie jasności
- mają różne stopnie krycia i przezroczystości

 

Cherokee Billie, medium duchowe z ponad 30 letnim stażem pisze, że niektórzy badacze duchów uważają, że orby są duchami zmarłych. Często pojawiają się w obszarach o wysokiej aktywności energii magnetycznej, znanych również jako „zjawiska nawiedzające”. Nigdy jednak nie spotkano negatywnej energii pochodzącej od kul światła. Być może więc są to kochające nas dusze, które chcą, abyśmy wiedzieli, że nie jesteśmy sami. Sama Billie jednak skłania się do hipotezy, że orby to anioły. Ich istota duchowa nie może być na Ziemi w formie fizycznej, więc pojawiają się w najłatwiejszy sposób, aby można je zobaczyć i zrozumieć, że są z nami.

Czyżbym więc spotkała anioła? Co ciekawe, dokładnie dwa dni przed zrobieniem zdjęcia, będąc w trasie zerknęłam na tablicę rozdzielczą – zasięg w kilometrach pokazał liczbę 666. To również anielskie przesłanie, które oznacza „Czas skupić się na duchowości, aby zrównoważyć i uzdrowić twoje życie. Opowiedz niebu o wszelkich obawach, bądź otwarty na pomoc i miłość zarówno od ludzi, jak i od aniołów. „

O znaczeniu innych anielskich liczb możecie przeczytać tu https://www.onet.pl/styl-zycia/kobietaxl/anioly-wysylaja-nam-sygnal-ukryte-znaczenie-anielskich-liczb/fq3gcst,30bc1058

 

Ezoterycy twierdzą również, że anielskie kule docierają do ludzi, których Bóg powołał do pomocy, ma dla nich specjalne zadanie. Pojawienie się w kuli to prosty, nienarzucający się sposób błogosławienia tych, którym się pojawiają - twierdzą badacze zjawisk paranormalnych.


Czasami anielskie kule mają kolory, a kolory wskazują rodzaj energii, która jest obecna w kuli. Znaczenie kolorów w kulach zwykle odpowiada znaczeniom różnych kolorów promieni światła anioła, którymi są:

- niebieski (moc, ochrona, wiara, odwaga i siła)
- żółty (mądrość decyzji)
- różowy (miłość i pokój)
- biały (czystość i harmonia świętości)
- zielony (uzdrowienie i dobrobyt)
- czerwony (mądra służba)
- fioletowy (miłosierdzie i przemiana).

 

 Orb na zbliżeniu.

 

Na grupie dotyczącej zjawisk paranormalnych dostałam jednoznaczną odpowiedź - "Niebieskie kule wskazują na obecność potężnych Archaniołów i Duchowych Przewodników. Niebieskie kule są również bardzo ochronne i mogą również wskazywać na Anioła Stróża. Czasami te kule pojawiają się na zdjęciach jako znak, że jesteś na dobrej drodze lub jako potwierdzenie."

 

Nie pozostaje mi więc nic innego, jak czekać, co wydarzy się dalej…

 

Magdalena Gorostiza

 

źródła: https://cherokeebilliespiritualadvisor.com/blogs/all/are-orbs-spirits

https://presume.pl/orby-tajemnicze-kule

https://www.learnreligions.com/what-are-angel-orbs-123854

https://phoneia.com/en/curiosities/orbs-what-are-they-and-what-do-they-consist-of/

 

Tagi:

anioł ,  anioły ,  orby , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót