Partner: Logo KobietaXL.pl

Anioł jest istotą nadprzyrodzoną występującą w różnych religiach i mitologiach. Religie abrahamowe często przedstawiają anioły jako dobroczynne istoty niebieskie, które działają jako pośrednicy między Bogiem a ludzkością.

 

W katolicyzmie mówi się o aniołach stróżach, których Bóg wyznaczył każdej osobie do ich ochrony. I są tacy, którzy w anioły wierzą. Jednym z nich jest Ptolemym Tompkins, amerykański pisarz specjalizujący się w książkach opisujących rolę duchowości w zwykłym życiu.

 

Historia małej Lily jest opisana w książce „Anioły istnieją naprawdę. Zaskakująca prawda o aniołach i ich roli w naszym życiu” , którą naoczny świadek niezwykłego zdarzenia Tyler Beddoes napisał wspólnie z Ptolemym Tompkinsem. 


Tyler jest policjantem w małej amerykańskiej mieścinie Spanish Fork. 6 marca 2015 roku Jennifer Groesbeck wracała około godziny 22. od ojca, z którym zjadła obiad. W samochodzie wiozła swoją córeczkę Lily, zaledwie 18 miesięczne dziecko. Lily siedziała w specjalnym foteliku, na tylnym siedzeniu. Z nieoczekiwanej przyczyny samochód w pobliżu mostu zjechał nagle do rzeki i wylądował na mieliźnie do góry kołami. Siła uderzenia wyrwała przednią szybę, a dach zabił Jennifer, spadając na kobietę z ogromna siłą. Za zwłokami matki wisiała do góry nogami Lily – zaledwie 30 cm nad powierzchnia wody. 


Lily, o dziwo nie tylko nie ucierpiała w wypadku, ale nawet jej ubranka były suche. O zdarzeniu policja została poinformowana następnego dnia. Na miejsce przybyło 4 funkcjonariuszy. Policjanci włączyli kamery na mundurach. Było to ważne, bo potwierdziło ich wersję zdarzeń. Uznali, że w samochodzie są dwie dorosłe osoby. W dodatku przynajmniej jedna z nich żyje. Dlaczego? Bo usłyszeli ponaglający do akcji ratowniczej głos. 


Dopiero podczas podnoszenia samochodu odkryli Lily, która musiała wytrwać 2 minutowe zanurzenie w wodzie. Pomimo niskiej temperatury w nocy, wbrew kąpieli w lodowatych odmętach dziewczynkę dało się uratować. Zdumieni policjanci stwierdzili jednak, że jej matka nie żyje. Po kilku godzinach policjanci wrócili na miejsce zdarzenia, aby odreagować stres. Tyler zapytał kolegów, czy słyszeli głos. Okazało się, że nie tylko słyszeli, ale został on zarejestrowany przez dwie kamery… 


Ptolemy Tompkins od lat zajmuje się opisywaniem historii spotkań ludzi z aniołami. Jest ich bez liku. Czasami anioły się pokazują, czasami tylko mówią. Dlaczego jedni ich widza, a inni – nie? Dlaczego ratują jednych, a drugim nie pomagają? Tego nie wiemy i nie próbujmy ich działań zrozumieć. I jego zdaniem, historia małej Lily to jedno z wielu zdarzeń, które potwierdza, że anioły istnieją naprawdę.

 

ANIOŁY ISTNIEJĄ NAPRAWDĘ Zaskakująca prawda o aniołach i ich roli w naszym życiu,

PtolemyTompkins, Tyler Beddoes, Wydawnictwo Samsara 2017

 

Tagi:

anioł ,  anioł stróż , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót