Partner: Logo KobietaXL.pl

Czerwień od wieków jest nieprzemijającą klasyką i symbolizuje żar uczuć. Kolor czerwony od zawsze kojarzony jest z namiętnością i pożądaniem. Jednym z najszlachetniejszych kamieni kolorowych o barwie czerwonej jest rubin. Dlaczego tak wiele mężczyzn uznaje ten kamień za najbardziej atrakcyjny? Poznaj symbolikę rubinu i zakochaj się po raz kolejny!

 

Rubin pochodzenie

 

Rubin wydobywa się m.in. z Australii, Madagaskaru, Finlandii, Birmy, Tajlandii, Afganistanu, Pakistanu, a także z Karoliny Północnej.

 

Rubin właściwości

 

Rubin jest symbolem trwałej, wszechogarniającej i prawdziwej miłości. Kamień ten łączy w sobie fizyczne pożądanie oraz duchową fascynację. Jakie moce posiada w sobie rubin? Może on wzmocnić słabe serce, złagodzić bóle menstruacyjne i problemy z krążeniem. Rubin oznacza bogactwo i ogromną energię. Ludzie, którzy są wypaleni czy to zawodowo czy w życiu prywatnym, odnajdują wiarę w siebie, zaczynają żyć z pasją i optymizmem. Dzięki temu, sami przyciągają do siebie pozytywne zdarzenia i dobrych ludzi. Według wierzeń, rubin ma ponadczasowe właściwości – podobno może przedłużyć życie osoby, która go nosi.

 

Rubin i znak zodiaku

 

Które znaki zodiaku są przypisane do tego kamienia? Rubin powinny posiadać osoby spod znaku Barana, Lwa oraz Skorpiona.

 

Rubin i złoto

 

Rubin idealnie komponuje się ze złotem – połączenie to jest idealne dla kobiety eleganckiej, silnej i pewnej swojej atrakcyjności. Podkreśli jej stanowczość na spotkaniach biznesowych, a romantyczną duszę w chwilach z partnerem. Możemy zdecydować się na całą kolekcję – pierścionek, kolczyki, wisiorek z rubinem. Przyszła panna młoda posiadając taki komplet, z pewnością będzie chciała się w nim często pokazywać.

 

Gdzie kupić pierścionek z rubinem?

 

Spośród wielu sieci salonów jubilerskich, trudno jest znaleźć niepowtarzalny i oryginalny pierścionek. Nie wszystkie kolekcje muszą pasować do naszego gustu. Najlepiej jest wybrać pierścionek zaręczynowy u lokalnego jubilera, którego salon cieszy się tradycją od wielu lat. Wtedy mamy pewność, że nasza przyszła panna młoda będzie nosiła na palcu nadzwyczajny klejnot o wyrafinowanym wzorze i mistrzowskim wykonaniu.

Rubin na palcu ukochanej będzie idealnym zwieńczeniem Waszej namiętnej miłości.

Szukasz wyjątkowego pierścionka z rubinem ? Odwiedź stronę https://siudek.com.pl - krakowskiego jubilera, który jako jeden z nielicznych wykonuje je w 100% ręcznie.

 

Pierścionek zaręczynowy – proces tworzenia

 

Złoto, które formuje się na obrączkę jest podatne na zmianę kształtu, ponieważ jest bardzo miękkie. Dlatego praca nad wyprofilowaniem idealnie okrągłej obrączki może być długa. Często do złota są dodawane różne domieszki metali szlachetnych i hartuje się je w ogniu, aby było ono twardsze i odporniejsze na różne uszkodzenia. Na samym końcu następuje polerowanie i szlifowanie.

Tagi:

biżuteria ,  kobieta ,  styl ,  pierścionek ,  rubin , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót