Partner: Logo KobietaXL.pl

Z naszą małą pomocą i odpowiednimi materiałami tworzenie biżuterii z drewna może być prawdziwą przyjemnością. Jak się za to zabrać? Sprawdźmy. 

Na początku materiały niezbędne do wykonania biżuterii 

Jaką biżuterię możemy wykonać z drewna? W praktyce każdą! Jeśli podchodzimy do kwestii DIY biżuterii, jedynie nasza wyobraźnia i inwencja twórcza stanowi ograniczenie. Dodatkowo istotne jest, by zapewnić sobie stały dostęp do wysokiej jakości materiałów. Sklep z koralikami do wyrobu biżuterii tworzonej własnoręcznie stanowi idealne miejsce, w którym możemy zaopatrzyć się we wszystko, co będzie nam potrzebne do wykonania swojej pierwszej bransoletki bądź naszyjnika.  

Narzędzia do wyrobu biżuterii 

Czy wszystkie prefabrykaty są już w naszym posiadaniu? A zatem warto wzbogacić się o kilka narzędzi, z którymi wyrób własnej biżuterii będzie znacznie łatwiejszy. Na początek nic skomplikowanego - pęseta, szczypce wielofunkcyjne i dodatkowa para szczypców wydłużonych, które pomogą nam w wykonywaniu nieco bardziej precyzyjnych prac. W obróbce drewnianych elementów może nam się też przydać papier ścierny czy mini szlifierka, która z pewnością ułatwi i przyspieszy pracę związaną z wygładzaniem powierzchni.  

Jak zacząć tworzenie własnej biżuterii? 

W jaki sposób rozpocząć przygodę z tworzeniem własnej biżuterii? Na początku coś prostego. Zależy nam na tym, by rozwijać swoje kompetencje w sposób harmonijny, bez omijania istotnego procesu nauki. Warto na początku inspirować się prostymi przykładami i z czasem dokładać nieco bardziej zaawansowane elementy, które wymagają od nas dodatkowe szlifowania, spinania i mocowania. Im więcej przykładów wykonamy, tym większa świadomość swojego stylu zyskamy. To pozwoli nam w następnym etapie samodzielnie projektować ciekawe rozwiązania i stać się wzorem do naśladowania dla innych. 

Drewno to za mało? Musisz tego spróbować 

Coraz popularniejsze w obszarze biżuterii staje się łączenie co najmniej dwóch materiałów. Doskonałym przykładem jest niezwykle estetyczne połączenie drewna i żywicy epoksydowej. Praca z żywicą wymaga od nas dodatkowego skupienia i roztropnego łączenia składników żywicy. Jednak z czasem sami przekonamy się, jak połączenie tych dwóch składników pozwala nam na tworzenie cudownych elementów biżuterii.  

Biżuteria z drewna to doskonały sposób na nowe zainteresowanie, pasję, a być może nawet biznes. Przy tak niskiej barierze wejścia grzechem byłoby nie spróbować swoich sił w tworzeniu domowej biżuterii z drewna. 

materiał zewnętrzny

Tagi:

biżuteria ,  styl , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót