Partner: Logo KobietaXL.pl

Zegarki Nixon – co to za firma?

– Decydując się na zakup zegarka, często spotykamy się z tak zwaną klęska urodzaju. Liczba producentów, modeli, kolorów i typów może przyprawić o zawrót głowy. Wybierając zegarek przede wszystkim powinniśmy kierować się własnym stylem, a dopiero później obowiązującymi trendami – tłumaczy specjalista sklepu Fabryka Zegarków. Jednak inaczej sprawa wyglądała 20 lat temu. W 1997 roku Andy Laats i Chad DiNenna zdecydowali się założyć firmę Nixon. Obaj panowie wywodzą się z branży sportów ekstremalnych. Andy Laats pracował jako product manager w firmie Burton, zajmującej się produkcją i sprzedażą sprzętu i odzieży snowboardowej. Chad Dinenna natomiast to zapalony surfer.

Panowie zdecydowali się na rozkręcenie własnego biznesu, ponieważ jak twierdzą, nie mogli znaleźć zegarków, które wyraziłyby ich sportowe zacięcie. Postanowili więc stworzyć serię 7 zegarków, które skierowane były przede wszystkim do osób aktywnych fizycznie.  Dzisiaj Nixon to ogromna gama zegarków męskich i zegarków damskich w najróżniejszych kolorach, rozmiarach i stylach.

Zegarki Nixon to kwintesencja sportowego stylu i funkcjonalności. Opinie o zegarkach firmy Nixon, podkreślają nie tylko ich styl, ale i praktyczność oraz wytrzymałość. Korzysta z nich wielu cenionych sportowców. Przykładem może być znany i szanowany w świecie sportów ekstremalnych surfer i komentator Sal Masekela, który jest oficjalnym ambasadorem Nixona.

Panowie nie musieli długo czekać na sukces swojej marki. Pierwsza seria zegarków Nixon, której sprzedaż prowadzono w małych, zaprzyjaźnionych sportowych sklepach, rozeszła się jak świeże bułeczki. W świecie sportów ekstremalnych zegarek Nixon stał się bezwzględnym must have.  Bezpretensjonalne, z charakterem, w żywych kolorach – czasomierze ze stajni Dienna i Laatsa były swego rodzaju identyfikatorem w świecie surferów czy snowboardzistów.

 

nixon

Odnosząc niespodziewanie szybki sukces, producenci zdecydowali się na poszerzenie oferty o zegarki przeznaczone nie tylko dla sportowców, ale również o eleganckie modele oraz casualowe propozycje do użytku codziennego. W ofercie firmy Nixon znalazły się również nieco bardziej odważne wersje zegarków dla osób pozwalających sobie na lekką ekstrawagancję. W 2000 roku zegarki Nixon zawitały na Starym Kontynencie, a dokładniej w Paryż, dzięki czemu marka stała się rozpoznawalna na całym świecie.  

Kolejnym ważnym momentem w historii marki był rok 2009, kiedy to Nixon zdecydował na wprowadzenie do sprzedaży produktów innych niż zegarki. Były to ubrania, torby i torebki oraz wysokiej jakości słuchawki. Wszystkie nowo wprowadzone przedmioty utrzymane były oczywiście w tym samym unikalnym, bezkompromisowym stylu.

Męskie zegarki Nixon

Obecnie w ofercie Nixona znajdziemy zarówno eleganckie męskie zegarki, takie jak Nixon Porter na skórzanym pasku, jak i zegarki casualowe do użytku codziennego, jak na przykład Nixon Sentry. Jednak w ofercie męskich zegarków Nixon znalazły się przede wszystkim modele analogowe o żywych barwach, które wpisują się w sportową filozofię marki. Najlepszym tego przykładem są zegarki z serii Nixon Time Teller, które występują w bardzo dużej liczbie wariantów. Znajdziemy modele różnokolorowe, jednolite, wzorzyste czy nawet tematyczne. Hołdem dla lat 80’ jest złoty zegarek Nixon Re-run, który swoim designem nawiązuje do kultowych produktów pochodzących z tej epoki.

Damskie zegarki Nixon

Zegarki marki Nixon to zegarki uniwersalne, które śmiało możemy określić mianem unisex. Producenci marki nie zapomnieli jednak o fankach i fanach nieco delikatniejszych kolorów, uznawanych przez wiele osób za bardziej kobiece. Damskie zegarki Nixon to na przykład różowy Nixon Time Teller czy Nixon Kensington w kolorze brudnego złota.

Zegarki Nixon to przede wszystkim czasomierze skierowane do osób aktywnych fizycznie, które chętnie zdecydują się na ekstrawaganckie, kolorowe dodatki. Charakterystyczne, bezkompromisowe produkty Nixona jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczą, dlatego warto obserwować działania tego amerykańskiego producenta zegarków. Jeśli cenimy sobie indywidualizm i lubimy wyrażać siebie poprzez odważne stylizacje, zegarki marki Nixon są stworzone dla właśnie dla nas. 

Tagi:

prezent ,  styl ,  moda ,  zegarek , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót