Partner: Logo KobietaXL.pl

Współczesne obyczaje komunijne często zakładają wręczanie dzieciom sprzętów elektronicznych - od smartfonów po tablety. Ks. Godlewski podkreśla, że technologia sama w sobie nie jest zła, pod warunkiem, że jest używana w sposób racjonalny i nie zastępuje prawdziwych, bezpośrednich relacji. "Technologia może służyć do budowania relacji z Bogiem i ludźmi" — zaznacza.

Internet, choć pełen jest negatywnych treści, nie jest miejscem, z którego Kościół powinien się wycofać. Wręcz przeciwnie, to przestrzeń, gdzie mogą dotrzeć do młodych ludzi, uczyć się ich języka i rozumienia świata. "W Internecie można głosić to samo co z ambony w małym kościółku" — dodaje ks. Godlewski.

Teolog z KUL wskazuje również, że ważne jest, aby osoby dorosłe, wręczając pierwszokomunijnym dzieciom nowy telefon, zadbały, by znalazły się w nim wartościowe narzędzia pozwalające na kontakt z Bogiem i Kościołem. Istnieje wiele pomocnych aplikacji, a także dedykowane sprawom wiary kanały na YouTube.

Zdaniem ks. Godlewskiego, smartfon czy komputer mogą okazać się nie tylko narzędziem do rozrywki, ale także pomocą w kontakcie z Bogiem i drugim człowiekiem. Warto zatem wskazać młodemu człowiekowi, że technologia może służyć nie tylko do zabawy, ale także do budowania relacji i pogłębiania wiary.

 

Więcej na ten temat w serwisie Onet Kobieta: https://kobieta.onet.pl/dziecko/smartfony-prezentem-komunijnym-teolog-z-kul-stawia-sprawe-jasno/45l013q

 

Tagi:

komunia ,  prezent , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót