Partner: Logo KobietaXL.pl

Zegarek to praktyczne urządzenie służące przede wszystkim do wskazywania czasu oraz dopełniające naszą stylizację. Może też służyć jako trener podczas treningów albo być symbolem prestiżu i luksusu. Ważne, by znaleźć model idealny do swoich potrzeb, oczekiwań oraz stylu. Podpowiadamy, które parametry są istotne podczas wyboru zegarka.

Mechanizm. Sercem każdego zegarka jest mechanizm. Może być mechaniczny, czyli zbudowany ze sprężyny oraz bębna, elektroniczny na baterię albo solarny, zasilany światłem.

Popularny jest mechanizm kwarcowy, gdyż jest niemal bezobsługowy, precyzyjny i w przystępnej cenie. Rodzaj tego elementu wpływa na jakość pracy zegarka, precyzję pomiaru i żywotność oraz awaryjność.

Producent. Dla wielu osób producent jest gwarancją wysokiej jakości, solidności oraz precyzji. Największe zaufanie budzą zegarki szwajcarskie (jak m.in. Tissot, Roamer czy Longines). Oznaczenie Swiss Made to znak wysokiej jakości, który został uregulowany przez prawo szwajcarskie. Taki zegarek musi posiadać szwajcarski mechanizm i zostać złożony w Szwajcarii. Oryginalne szwajcarskie zegarki cieszą się uznaniem na całym świecie. Coraz większą popularność zyskują też modele japońskie (jak Seiko, Citizen czy Casio). 

 

Jakość materiałów. Idealny zegarek powinien być wykonany z dobrej jakości materiałów i innych elementów (jak m.in. skóra naturalna wykorzystana do produkcji paska czy wysokiej jakości stal do produkcji bransolety).

Szkiełko. Popularne do osłonięcia tarczy jest szkło szafirowe, odporne na zarysowania i stosowane w tańszych modelach. Mineralne ma wysoką odporność na uderzenia i stłuczenia, dlatego króluje w zegarkach sportowych. Z kolei szkiełko z powłoką antyrefleksyjną poprawia czytelność godziny.

Wodoszczelność. Do pływania warto wybrać zegarek 50 m, a do nurkowania na niedużej głębokości – 100 m. Aby zanurzyć się wraz z akwalungiem, klasa szczelności powinna wynieść co najmniej 200 m.

Koperta. Najbardziej popularne są koperty ze stali – będą dobrym wyborem, są stosunkowo trwałe, a ich naprawa nie jest skomplikowana. W zegarkach z niższej półki często są one pokryte warstwą wykonaną metodą PVD. Jednak koperta zegarkach klasy Premium wyróżnia się wyższą jakością. Może być produkowana ze złota, tytanu albo platyny.

Tagi:

porady domowe ,  prezent ,  zegarek , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót