Partner: Logo KobietaXL.pl

Złoto w kulturze

Złoto jest ponadczasowe. Już w starożytności kobiety, ale i mężczyźni uwielbiali ozdoby wykonane z tego cennego kruszcu. Pierwsze wrażenie jakie wywrzemy na drugiej osobie często przesądza o tym jakie dana osoba ma o nas zdanie. Wiadomo, że jak nas widzą, tak nas piszą. Nie należy jednak przesadzać ani w stroju, ani w dodatkach. Mniej znaczy więcej a w przypadku złota ta maksyma sprawdza się jak nigdzie indziej.

Złoto jest jednym z najdroższych kruszców. Obok srebra i platyny jest oczywiście najchętniej wybieranym metalem d wyrobu biżuterii. Ma znaczenie nie tylko kulturowe, ale również lecznicze. Z jednej strony wspaniale się prezentuje, a z drugiej ma właściwości antyseptyczne. Dlatego też zalecane jest osobom, które chciałyby nosić ozdoby jednak wykazują uczulenie na każdy inny kruszec. Złoto nie uczula, a jednocześnie nadaje się do świeżych przekłuć. Prawdziwe złoto nie zostawia plam, ani nie barwi skóry, jak również zachowuje piękny wygląd nawet po latach i cieszy oko przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Niesłabnąca wartość

Jeśli złoto nie traci na wyglądzie nie tarci również na wartości. Stopy o wysokiej zawartości tego kruszcu zawsze będą w cenie, dzięki czemu stanowią doskonałą lokatę. Walta ma tendencję do tracenia na wartości, podczas gdy złoto, nawet za 30 lat będzie w cenie. Przyglądając się wahaniom na rynku kruszców możemy nabrać co do tego pewnych wątpliwości jednak w dłuższej perspektywie zawsze będzie to opłacalne. W ostateczności biżuteria będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie zachowując wartość sentymentalną.

Złoto można obecnie spotkać w czterech kolorach, to jest żółtym, białym, czerwonym i różowym Różnią się w zależności od zawartości samego złota jak i domieszek. W praktyce ważniejsza od zawartości innych metali jest raczej ilość karatów w danym wyrobie. Dlatego tez warto przy wyborze konkretnego produktu kierować się gustem.

  • Żółte – najczęściej jest to stop z miedzią lub synkiem. Najcenniejsze są te najbardziej żółte i błyszczące.
  • Białe – bardziej wytrzymałe od żółtego i dzięki temu nieco wyżej cenione. Nie zwraca tak bardzo uwagi, jednak jest równie reprezentacyjne. Najczęściej jest to stop z palladem, srebrem lub niklem.
  • Czerwone – uzyskiwane dzięki wysokiej zawartości miedzi.
  • Różowe – tworzą złoto z domieszką cynku i palladu.

 

ionek

 

Coś dla młodej damy

Każda kobieta chce czuć się piękną a biżuteria dodaje jej blasku. Dla młodych kobiet szczególnie polecane są drobne dodatki, gdyż sama młodość i uroda są ich najlepszą ozdobą. Szczególnie w dniu ślubu, kiedy panna młoda powinna błyszczeć, ale nie przyćmiewać sukni zbyt bujnymi ozdobami. Złoto może tu jedynie pomóc. Sprawdzą się drobne i delikatne wzory, na przykład połączenie srebrnej obrączki ze złotym detalem. Złote serduszko ożywi srebrny pierścionek. Subtelny wzór ułożony z drobnych serduszek w kolorze białego złota również będzie stanowił ciekawy dodatek, a jednocześnie nie odciągnie uwagi od osoby. Sprawdzi się do stylizacji letnich jak i zimowych. Młode damy nie musza nosić brylantów, wystarczą cyrkonie. Podobnie będą się skrzyły w słońcu a i dzięki cenie można mieć ich zdecydowanie więcej i dobrać odpowiedni wzór do każdej okazji.Szukasz pięknych pierścionków sprawdź na: http://estore-pl.pandora.net/pl_PL/pier%C5%9Bcionki/.

Coś dla statecznej matrony

Stateczne kobiety w pewnym wieku powinny jednak zdecydować się na pierścienie nieco bardziej reprezentacyjne. Nie do końca takie, które będą łamały im palce swoją wagą, ale tez delikatne i subtelne ozdoby mogą się tu nie sprawdzić. Dla pań statecznych, ale zdecydowanych zaleca się pierścienie z wyrazem, które będą przyciągały uwagę i dopełniały image. Bez szczególnej przesady, ale jednocześnie niezbyt delikatne. Dla przykładu pierścionek złożony z mozaiki sześciennych cyrkonii lub też taki wykonany z 14-karatowego złota uwieńczony finezyjnym kwiatem inkrustowanym kamieniami. Pierścień nie musi być bardzo drogi, ale powinien nieść ze sobą pewną wartość estetyczną. To również podpowiedź dla tych z nas, które już teraz będą poszukiwały prezentu pod choinkę dla swojej mamy lub teściowej. Dobrze przemyślany podarunek w formie drobnej biżuterii z pewnością zachwyci niejedną kobietę.

Tagi:

biżuteria ,  złoto ,  kobieta , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz