Partner: Logo KobietaXL.pl

Jury doceniło poświęcenie nauczyciela, który z własnych środków ufundował 12 nowoczesnych laboratoriów w jego szkole. Jedno z nich zostało wyposażone w pochodzący z polski „Magiczny Dywan”.

Wyróżniony projekt doktora Rasheda Ali Hashema polegał na stworzeniu laboratoriów prezentujących osiągnięcia naukowe oraz zachęcających do aktywności fizycznej. W jednym z laboratoriów uczniowie mogą uczyć się z komputerów usytuowanych tuż przed bieżnią treningową, na której ćwiczą, w innym pedałują na rowerze wytwarzającym prąd. Kolejne zostało wyposażone w „Magiczny Dywan” – interaktywny projektor polskiej firmy Funtronic, wspomagający aktywność fizyczną i umysłową.

Nowoczesna edukacja doceniona przez księcia

Pomysł arabskiego nauczyciela polegał nie tylko na stworzeniu nowoczesnych przestrzeni edukacyjnych, ale też centrum opowiadającego o problemach i osiągnięciach uczniów ze specjalnymi potrzebami. Doktor Ali Hashem przeznaczył na ten cel 300 tys. dirhamów (ponad 300 tys. zł.) pochodzących z jego własnej kieszeni, a swoje laboratoria wyposażył w nowoczesny sprzęt z zagranicy. Jego zaangażowanie i poświęcenie zostało docenione w konkursie ogłoszonym przez księcia Mohameda bin Zayeda – następcy tronu arabskiego emiratu. W konkursie wybierano najlepszego nauczyciela obszaru skupiającego kraje Półwyspu Arabskiego. Poza innowacyjnym podejściem doceniono wyniki uczniów, które znacznie poprawiły się od momentu wprowadzenia nowego rozwiązania. Do prestiżowego konkursu wpłynęło ponad 1000 zgłoszeń. Zwycięski nauczyciel zapowiedział, że nagrodę przeznaczy na cele charytatywne oraz kolejne projekty, które planuje wdrożyć.

Technologia z Polski trafia na Półwysep Arabski

„Magiczny Dywan” to urządzenie, które z powodzeniem stosowane jest jako wsparcie w edukacji zarówno przedszkolnej, jak i wczesnoszkolnej. Obsługiwany ruchami rąk i nóg interaktywny projektor wyposażono w zestaw multimedialnych ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych, dzięki którym dzieci uczą się podstaw języka angielskiego, matematyki, historii, a nawet elementów programowania. Wykorzystywana przez urządzenie metoda edukacyjna wzmacnia inne sposoby pracy z dzieckiem przez zastosowanie nowoczesnych technologii w połączeniu z tradycyjnymi metodami nauczania. „Magiczny Dywan” trafia dziś do ponad 20 krajów świata, w tym także w rejon Bliskiego Wschodu. Urządzenie ma być prezentowane w polskim pawilonie podczas targów EXPO 2020, które odbędą się w Dubaju.

Tagi:

biznes ,  społeczeństwo ,  kariera , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót