Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Smak, niepowtarzalność, kreatywność

Maciej Wawryniuk po raz kolejny zainspirował Edukatorów Banków Żywności do kreatywnego gotowania z podstawowych składników. Tematem przewodnim pierwszego bloku tematycznego otwierającego III edycję programu Kulinarnie Mocni były przetwory. Szef Kuchni Kamis pokazał, jak w łatwy i pomysłowy sposób przygotować przetwory
z sezonowych warzyw i owoców oraz jak później wykorzystać je w kuchni, łącząc z innymi prostymi składnikami i przyprawiając aromatycznymi ziołami i przyprawami.

Siła tkwi w ludziach

Edukatorzy podzieleni na grupy przygotowali nietuzinkowe potrawy takie jak forszmak, domowe burgery, burrito czy marmolada z dyni. Podczas wydarzenia edukatorzy Banków Żywności mieli możliwość bieżącej degustacji przygotowanych potraw. Swoim zapałem i entuzjazmem po raz kolejny udowodnili, że smaczne gotowanie może być proste i ma szansę porwać każdego – nawet osoby, które dopiero rozpoczynają swoją kulinarną przygodę.

przetwory

Za nami inspirujące warsztaty, podczas których edukatorzy Banków Żywności pokazali swój zapał i zaangażowanie. Kulinarna edukacja pod czujnym okiem Macieja Wawryniuka, Szefa Kuchni maki Kamis, to nie tylko kreatywna nauka, wymiana kuchennych doświadczeń, ale również doskonała zabawa. Cieszymy się, że możemy wspólnie z Bankami Żywności tworzyć tak wspaniałą inicjatywę, jaką jest projekt Kulinarnie Mocni. Z każdą edycją zapraszamy jego uczestników do świata pełnego pasji do smakowitych potraw, ziół i przypraw. Wierzymy, że inicjatywa daje jej beneficjentom motywację do działania, nie tylko w kuchni. – mówi Iwona German, Dyrektor marketingu z McCormick Polska, właściciela marki Kamis.

Zdobytą wiedzę i ciekawe pomysły na pyszne przetwory edukatorzy wykorzystają na warsztatach z osobami z programu żywnościowego POPŻ, które odbędą się w regionach, które reprezentują.

Kilka słów o programie „Kulinarnie Mocni”

To społeczna inicjatywa Banków Żywności i firmy McCormick Polska skierowana do edukatorów Banków Żywności, którzy prowadzą zajęcia kulinarne dla osób korzystających
z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa oraz wszystkich uczestników warsztatów lokalnych. Celem akcji jest wsparcie polskich rodzin w zakresie smacznego, prostego
i efektywnego gotowania oraz aktywacja lokalnych społeczności. Organizatorzy akcji pokazują, jak, niezależnie od wysokości domowego budżetu, stworzyć smaczne i zdrowe dania przy użyciu odpowiednio dobranych przypraw oraz ziół. Akcja wpisuje się również w trend niemarnowania żywności.

 

 

Tagi:

jedzenie ,  kulinarnie mocni , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz