Partner: Logo KobietaXL.pl
Tymczasem, można to zrobić z łatwością i bez straty czasu dotychczas przeznaczonego na inne zajęcia. Wszystko za sprawą cateringu dietetycznego. Jakie korzyści mogą czerpać z niego ci, którzy żyją z zegarkiem w ręku?

Oszczędność czasu

Myli się ten, kto twierdzi, że przygotowywanie posiłku to tylko chwila w ciągu dnia. Zakładając, że jemy tak, jak zalecają to profesjonaliści, czyli pięć posiłków dziennie, to na przygotowanie każdego z nich średnio poświęcić trzeba od kilku minut, do powyżej godziny. O ile na drugie śniadanie wystarczy pożywny owoc, o tyle wartościowe, pożywne pierwsze śniadanie lub pełny obiad przysparza dużo więcej pracy. Przygotowanie to jednak tylko część zadania. Wcześniej trzeba jeszcze obmyślić jadłospis na cały dzień - a niektórzy planują przepisy z tygodniowym wyprzedzeniem. Po zdecydowaniu się na określone składniki trzeba je zakupić - z planu dnia odpadają kolejne godziny spędzone na zakupach, staniu w kolejkach i dowiezieniu towarów do domu. Natomiast po przyrządzeniu i skonsumowaniu dwudaniowego obiadu pora na kolejne, mało lubiane czynności, które zabierają znikający bezpowrotnie czas - czyli zmywanie oraz sprzątanie kuchni. 

Catering dietetyczny pozwoli nam zaoszczędzić sporo z tego czasu, ponieważ dosłownie zwalnia nas z obowiązku wymyślania jadłospisu, kupowania składników potraw, przygotowywania ich oraz dokonywania czynności porządkowych na stanowisku kuchennym. Dania na cały dzień dostarczane są prosto pod drzwi, a jedyne, co musimy zrobić, to po prostu podgrzać je, jeśli tego wymagają. Prostotę i wygodę takiego odżywiania docenią wszyscy ci, którzy z powodu nadmiaru obowiązków marzą o tym, by rozciągnąć sobie nieco dobę - przedłużenie jej to rzecz niemożliwa, ale - na szczęście - można wyciąć z niej obowiązki, które bezpowrotnie okradają nas nawet z kilku godzin dziennie.

Jakość posiłków

Konsekwencja braku czasu jest też obniżenie jakości spożywanego jedzenia. Żeby zaoszczędzić nieco dnia, jemy cokolwiek, byle zabić ssanie w żołądku, natomiast wartości odżywcze, skład, witaminy i makroskładniki schodzą wtedy na dalszy plan. To olbrzymi błąd, mogący odbić się surowo na zdrowiu. O ile nie odczujemy od razu skutków takiego słabej jakości odżywiania, po pewnym czasie mogą dać o sobie znać pewne nieprawidłowości. Łamliwość włosów i paznokci, niedokrwistość, bóle głowy czy osłabienie mięśni - to tylko niektóre z nich, a stąd już tylko krótka droga do rozwinięcia się wielu poważnych schorzeń.  Dietę pudełkową opracowują specjaliści - dietetycy, którzy dokładnie analizują za nas skład każdego składnika, który trafi do diety i tak łączą produkty, aby otrzymać dania o odpowiedniej wartości kalorycznej, zbilansowanej proporcji białek, tłuszczów i węglowodanów oraz zawrzeć w nich wszystkie niezbędne pierwiastki i witaminy. W przypadku osób zabieganych, szczególnie warto skupić się elementach łagodzących skutki stresu. Będą to na przykład witaminy z grupy B, wzmacniające system nerwowy. Znaleźć można je w fasoli, brokułach, kapuście, rybach, wołowinie. Przeciążone obowiązkami osoby poratuje też magnez, który oprócz dobroczynnego wpływu na układ nerwowy wspomaga pracę mózgu, wspomagając procesy myślenia i pamięć. Mają go: orzechy, ser żółty, banan, czekolada. Nie bez znaczenia jest również utrzymywanie stężenia glukozy na stałym poziomie. Stopniowo uwalniające się cukry złożone powodują, że mózg produkuje serotoninę, która nieco uspokaja i poprawia nastrój. W tym zadaniu pomagają wspomniane węglowodany złożone lub - co wiedzą osoby borykające się z insulinoopornością - produkty i niskim indeksie glikemicznym. Tą i inne diety specjalne, np. bezglutenową, ketogeniczną czy wegańską również można powierzyć specjalistom z cateringu dietetycznego Wygodna Dieta. Proponują oni rzadko spotykane u innych firm ciekawe propozycje, np. dań przyczyniających się do ograniczenia występowania cellulitu. Czas w dzisiejszym świecie stał się wartością. Bardzo go cenimy i zdarza się, że cierpimy na jego deficyt. Cateringi dietetyczne wychodzą naprzeciw tym specyficznym potrzebom dzisiejszych czasów, proponując nam jego oszczędność - dosłownie przejmując na swoje barki część z naszych codziennych obowiązków.

Tagi:

dieta ,  odchudzanie ,  jedzenie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót