Partner: Logo KobietaXL.pl

Do podpalenia kościoła przy ulicy Pogodnej w Lublinie doszło w miniony wtorek około godziny 12.30. Przechodnie wezwali straż pożarną i zaczęli śniegiem zaczęli gasić zarzewie ognia. Funkcjonariusze od razu przystąpili do dokładnego badania miejsca zdarzenia. Wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa zostały przeprowadzone oględziny, podczas których zabezpieczono ślady. Wszystko wskazuje na umyślne podpalenie kotary od której zajęły się kolejne elementy. Proboszcz parafii oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

 

Nad sprawą pracowali kryminalni z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Lublinie, wspierani przez funkcjonariuszy z komisariatu 6 i komendy w Łęcznej. Policjanci bardzo skrupulatnie badali pozostawione ślady. W ciągu kilku dni funkcjonariusze zabezpieczyli i przejrzeli dziesiątki monitoringów, rozpytywali i przesłuchali świadków, sprawdzali każdy pojawiający się w sprawie wątek. Policjanci zatrzymali 34-letnią mieszkankę Łęcznej, która odpowie za podłożenie ognia w kościele przy ulicy Pogodnej w Lublinie.

 

Kobieta dzisiaj została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. Za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowi wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów może grozić kara do 10 lat więzienia. Policjanci wnioskują o wystąpienie do sądu o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

 

źródło https://lublin.policja.gov.pl/llu/informacje/aktualnosci/112415,34-latka-zatrzymana-w-sprawie-podpalenia-kosciola.html

 

 

 

 

 

Tagi:

policja ,  podpalenie kościoła ,  Lublin , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót