Partner: Logo KobietaXL.pl

Kobieta straciła 37 tysięcy złotych. 4 maja zadzwonił do niej mężczyzna podający się za pracownika banku. Opowiedział jej, że mieszkaniec Wrocławia próbował wykonać przelew z jej konta i złożył na nią wniosek o pożyczkę. Kobieta słyszała, że musi zainstalować aplikację, dzięki której pieniądze zostaną zwrócone do banku.

Kobieta zamiast sprawdzić w banku wiarygodność podawanych informacji, postępowała zgodnie z instrukcjami, wysyłała SMS-y, podawała kody.

Po zalogowaniu na konto, kobieta widziała, że na jej konto wpłynęły pieniądze z zaciągniętej pożyczki. Następnie mężczyzna kazał jej autoryzować płatności kodem BLIK. 41-latka była przekonana, że zwraca pieniądze z pożyczki do banku. Po wszystkim rozmówca oświadczył, że konto zostanie chwilowo zablokowane.


Kilka godzin później zaniepokojona kobieta zadzwoniła na infolinię banku z pytaniem, czy anulowano pożyczkę. Tam dowiedziała się że wypłaty zostały już zrealizowane na terenie Polski i straciła ponad 37 tysięcy złotych zaciągniętej pożyczki oraz część oszczędności.


źródło https://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/114410,Stracila-przez-oszustow-ponad-37-tysiecy-zlotych.html

 

Tagi:

oszustwo ,  policja , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz