Partner: Logo KobietaXL.pl

Jej mama była zniechęcona, bo nie mogła znaleźć lalki, która byłaby taka sama jak jej córka. Claire uznała, że jej córka zwyczajnie nie jest dla nikogo ważna. Zrobiła sama lalkę, a Tilly promieniała ze szczęścia.

Tak powstało BrightEars, organizacja non-profit, więc na koszt lalki składa się z materiałów, opłat Etsy, gdzie można zamówić lalkę i czas pracy. Claire pracuje sama, w domu w jadalni. Od kilku lat tworzy lalki z różnymi niepełnosprawnościami – z rozszczepami, ze stomią, z pompami insulinowymi. Bo dziewczynki na całym świecie chcą mieć lalki podobne do siebie. A ponieważ wiele osób wykazało zainteresowanie przekazaniem takiej lalki jakiemuś dziecku w prezencie, Claire założyła teraz stronę na gofundme, gdzie zbiera środki na wykonanie lalek.

- Chciałbym dorównać hojności ludzi, którzy ofiarowują darowizny, oferując mój czas pracy za darmo, więc w zasadzie zebrane fundusze zostaną przeznaczone tylko na materiały i koszty wysyłki – napisała na swojej stronie.

Claire podkreśla, że nie chodzi jej o tworzenie biznesu, chce jedynie zwrócić uwagę producentom zabawek, że tak jak są dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, tak też powinny być i takie lalki.

- Dostaję wiele przejmujących wiadomości od dorosłych, którzy piszą: „Chciałabym, żeby te lalki były, kiedy byłam młodsza, ponieważ wtedy mogłabym się czuć zupełnie inaczej”. - napisała Claire na swojej stronie.

Lalki Claire cieszą się ogromnym powodzeniem. Na swoim Facebooku BrightEars zamieszcza zdjęcia uszczęśliwionych dzieci, które mają w końcu zabawkę, taką która je przypomina.

źródło http://www.findglocal.com/GB/Lidlington/1323642841115482/Bright-Ears-UK

I’ve been so busy lately making orders and getting the kids back to school that I haven’t really posted many photos on...

Opublikowany przez Bright Ears UK Środa, 23 września 2020

Tagi:

niepełnosprawność ,  zabawki ,  dziecko , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót