Partner: Logo KobietaXL.pl

Analiza ponad 200 badań prowadzonych z udziałem 275 tysięcy osób, przeprowadzona pod kierownictwem Sonji Lyubomirsky, Ph.D. z University of California, pokazała, kto ma większe szanse na sukces i jakie przymioty o tym decydują. Okazuje się, że siła woli jest ważniejsza niż intelekt. Nawet mniej inteligentni ludzie, obdarzeni mocnym charakterem i wytrwałością szybciej osiągną sukces. Odwaga, determinacja i spryt mogą być ważniejsze niż intelektualne walory w walce o zawodowy sukces i pozycję.

Oto ciekawe wnioski płynące z tych badań:

 

 

Szczęście i sukces

 Szczęście prowadzi do sukcesu, a sukces do szczęścia. Mechanizm jest prosty – ludzie zadowoleni z życia maja lepsze samopoczucie, lepiej myślą i są atrakcyjni dla innych.

 

Temperament

 Osoby o zdecydowanych charakterach – uparte, mniej etyczne zarabiają lepiej mają mniej kredytów niż ludzie mili i z natury dobrzy. Ci ostatni mają bowiem nader często brak silnej woli w działaniu i zbyt wiele oporów moralnych.

 

Wygląd

 Szczupłe kobiety zarabiają więcej niż grube, jeśli chodzi o mężczyzn jest odwrotnie. Ale nie mówimy o chorobliwej otyłości czy nadwadze – dobrze zbudowani mężczyźni mają z reguły lepszą pozycje zawodową.

 

Orientacja seksualna

 Lesbijki zarabiają średnio 15 procent więcej niż ich heteroseksualne koleżanki, ale u mężczyzn jest odwrotnie – homoseksualiści zarabiają 12 procent mniej.

 

 

Status rodzinny

 Żonaci zarabiają więcej niż kawalerowie.

 

 

Imię i nazwisko

 Ludzie z łatwymi do zapamiętania nazwiskami łatwiej znajdują pracę. Jeśli kobiety po ślubie zostają przy nazwisku panieńskim są lepiej postrzegane – jako kompetentne, ambitne i niezależne.

 

 

Alkohol i papierosy

 Picie w rozsądnych granicach pomaga w budowaniu relacji i takie osoby zarabiają więcej od abstynentów. Natomiast palacze zarabiają mniej.

 

 

Uroda

 Ładni ludzie zarabiają więcej ze względu na swój atrakcyjny wygląd i pewność siebie.

 

Tagi:

sukces ,  kariera ,  lesbijka ,  uroda ,  praca , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz