Partner: Logo KobietaXL.pl

Nie! Szczęście jako dar od urodzenia nie istnieje. Każdy może je osiągnąć. Bo szczęście to umiejętność wcielania swoich pragnień w życie.

 

Kilkanaście lat temu dr Richard Wiseman opublikował pracę badawczą „Faktor szczęścia”. Jak się okazuje, ludzie tworzą swoje szczęście, jeśli przestrzegają czterech podstawowych zasad:

 

1. Bądź gotowa na możliwości, które się przed tobą otwierają!

 

2. Otwórz umysł na tworzenie i wykorzystywanie szans!

 

3.Generuj pozytywne przepowiednie i optymistyczne oczekiwania!

 

4. Bądź elastyczna i dostosowana do potrzeby przekształcania pecha na coś dobrego!

 

Tak więc, jak widać, poczucie szczęścia kreujemy same. To nasz umysł, nasze marzenia i nasze myśli decydują o tym, jak się czujemy. Pozytywne nastawienie do świata, optymizm to gwarancja sukcesu. Będąc radosna i zadowolona przyciągasz do siebie podobnych ludzi. Pozytywni ludzie wokoło zwiększają twoje możliwości.

 

Jeśli stale jesteś skwaszona, nic ci się nie podoba, masz żal do śwata i do wszystkich, nie będziesz miała wokół siebie optymistów. Zakotwiczysz się wśród ludzi podobnie myślących, wylewających jedynie swoje żale. Tacy ludzie nie pociągną cię do góry, nie będą dopingować do spełniania marzeń. Dlatego nadszedł czas, by zmienić swoje nawyki!

 

Wizualizuj cel, który chcesz osiągnąć! To musi być wyraźny obraz. Posłuchaj swojej intuicji, idź za jej głosem. Nie rób tego, co wypada, albo czego oczekują inni. Bądź sobą i rób to, co uważasz za słuszne.

 

Mam znajomą, która pracowała na uniwersytecie, była absolwentką jednej z najbardziej znanych uczelni technicznych w Polsce. Zrobiła doktorat, stała u progu naukowej kariery. Ale marzyła całe życie, by być kosmetyczką. Spełniała jednak oczekiwania rodziny, uczelnia dawała jej odpowiedni status społeczny.

A jednak. Rzuciła uczelnię i otworzyła gabinet. Do dziś go prowadzi i jest szczęśliwą kobietą.

 

Życie jest hojne i bogate, oferuje, dziesiątki, setki możliwości. Oczywiście, jedni mają łatwiejszy start, innym jest trudniej. Ale prawdziwe szczęście nie zależy od zasobności portfela. Jeśli poczujesz, że masz prawo być na Ziemi, korzystać z obfitości natury, świat otworzy przed tobą zupełnie nowe możliwości. Nie wierzysz? Spróbuj!

Tagi:

szczęście ,  człowiek ,  psychologia ,  kobieta ,  sukces ,  mózg , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: