Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeśli stale coś ci doskwiera, masz kiepski humor, wpadasz w zły nastrój, być może należysz do osób, które powtarzają te same błędy. Oto ich lista. Jeśli choć połowa tych zachowań jest ci znajoma, to znak, że sam sobie szkodzisz.

 

1. Oszukujesz siebie

Żyjemy w świecie kłamstw, zdjęcia z fotoszopa, wybiórcze treści na portalach społecznościowych, wykreowany wizerunek. Jeśli wkręcisz się w tę bajkę, nigdy nie poznasz siebie i swoich potrzeb.

 

2. Nie kochasz siebie

Tylko zaakceptowanie siebie i prawdziwe obdarzenie uczuciem pozwoli na zadowolenie z życia. Tylko wtedy możesz też kochać szczerze innych ludzi.

 

3. Wiecznie krytykujesz innych

Dyskwalifikowanie, dyskredytowanie i atakowanie innych sprawi, że ci inni pozwolą sobie na taki sam stosunek do ciebie. Nie da ci na długą metę radości z życia.

 

4. Szukasz domorosłych autorytetów

Jeśli wydajesz krocie na kursy, szkolenia, samorozwój, a i tak nic z tego nie wychodzi, zapamiętaj, znalezienie prawdziwego guru nie jest łatwe. Nie ma też lepszego nauczyciela w twoim życiu niż ty, nikt oprócz ciebie nie wie, co się z tobą dzieje. Szukaj w środku a nie na zewnątrz.

 

5. Za dużo mówisz, za mało słuchasz

Słuchanie innych ludzi jest nauką. Nie skupiaj się wyłącznie na sobie i na tym, co masz do powiedzenia. To niczego nowego nie wprowadzi w twoje życie. To drugi człowiek jest lekcją.

 

6. Pielęgnujesz strach

Oglądanie telewizji, szukanie informacji o nieszczęściach, katastrofach, zabójstwach, to wszystko sprawia, że rośnie w tobie lęk. Wyjdź na spacer, zachwyć się przyrodą, zrób porządek w domu, zamiast karmić się złymi informacjami.

 

7. Nie czytasz książek

Książki wzbogacają wewnętrzny świat, skłaniają do myślenia, są lekarstwem na stres. Scrollowanie Facebooka ich nie zastąpi. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj!

 

8. Masz wieczne poczucie winy

Decyzje, które są podejmowane, jeśli są podejmowane świadomie, nie spowodują poczucia winy. Ale jeśli robisz coś z przekonaniem, nie będziesz czuć się winny. Jednak chaotyczne działanie na oślep daje wyrzuty sumienia.

 

9. Pozwalasz, aby inni decydowali za ciebie

Być może jest to wygodne, ale w ten sposób oddajesz kontrole nad swoim życiem. Nikt inny nie wie jednak lepiej od ciebie, czego potrzeba, aby być szczęśliwym. Pozbawianie siebie możliwości decydowania o swoim losie sprawi, że poczujesz się zniewolony.

 

10. Ignorujesz swoją przeszłość

Jeśli nie zagłębimy się w naszej osobistej lub rodzinnej historii, będziemy powtarzać te same błędy z pokolenia na pokolenie, te same wydarzenia z różnymi scenariuszami, a tym samym nie będziemy odcinać cyklu karmicznego. Poszukaj w historii swojej i przodków rzeczy, które mogą mieć wpływ na twoje obecne życie i zastanów się, jak możesz to zmienić.

 

11. Nie umiesz dzielić się z innymi

Nic tak nie poprawia samopoczucia, jak bezinteresowna pomoc. Nie muszą to wcale być pieniądze. Może masz zbędne rzeczy w domu, które pomogą przetrwać innym? Może masz kogoś wokół siebie, kto potrzebuje wsparcia?

 

12. Nie potrafisz wybaczać

Pamiętaj, wybaczamy dla siebie, nie dla innych. Wybaczenie nie oznacza, że zapominasz. Nie musisz utrzymywać kontaktu z ludźmi, którzy cię zranili. Ale naucz się wybaczać, by zrzucić z siebie ciężar.

Tagi:

szczęście ,  nieszczęście ,  karma , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót