Partner: Logo KobietaXL.pl

Świat jest taki, jakie są nasze myśli, taka jest prosta prawda o życiu. Jeśli wciąż w sobie tworzysz ponure obrazy rzeczywistości, rozpatrujesz wyłącznie porażki, wracasz do złych rzeczy, będzie ci trudno osiągnąć zadowolenie. Pozostaniesz raczej wiecznym pesymistą. Tymczasem życie, nawet czasami ciężkie, można widzieć w innych barwach. Trzeba jednak zmienić zarówno sposób myślenia, jak i przede wszystkim, otworzyć się na możliwości, które stoją przed nami.

 

Kilkanaście lat temu dr Richard Wiseman opublikował pracę badawczą „Faktor szczęścia”. Jak się okazuje, ludzie tworzą swoje szczęście, jeśli przestrzegają czterech podstawowych zasad:

 

 1. Bądź gotowy na możliwości, które się przed tobą otwierają!

 2. Otwórz umysł na tworzenie i wykorzystywanie szans!

 3.Generuj pozytywne przepowiednie i optymistyczne oczekiwania!

 4. Bądź elastyczny i dostosowany do potrzeby przekształcania pecha na coś dobrego!

 

Tak więc, jak widać, poczucie szczęścia kreujemy sami. To nasz umysł, nasze marzenia i nasze myśli decydują o tym, jak się czujemy. Pozytywne nastawienie do świata, optymizm to gwarancja sukcesu. Będąc radosnym i zadowolonym przyciągasz do siebie podobnych ludzi. Pozytywni ludzie wokoło zwiększają twoje możliwości.

Jeśli stale jesteś skwaszony, nic ci się nie podoba, masz żal do świata i do wszystkich, nie będziesz miał wokół siebie optymistów. Zakotwiczysz się wśród ludzi podobnie myślących, wylewających jedynie swoje żale. Tacy ludzie nie pociągną cię do góry, nie będą dopingować do spełniania marzeń. Dlatego nadszedł czas, by zmienić swoje nawyki!

Wizualizuj cel, który chcesz osiągnąć! To musi być wyraźny obraz. Posłuchaj swojej intuicji, idź za jej głosem. Nie rób tego, co wypada, albo czego oczekują inni. Bądź sobą i rób to, co uważasz za słuszne.

Życie jest hojne i bogate, oferuje, dziesiątki, setki możliwości. Oczywiście, jedni mają łatwiejszy start, innym jest trudniej. Ale prawdziwe szczęście nie zależy od zasobności portfela. Jeśli poczujesz, że masz prawo być na Ziemi, korzystać z obfitości natury, świat otworzy przed tobą zupełnie nowe możliwości. Nie wierzysz? Spróbuj!

Tagi:

szczęście ,  zadowolenie ,  sukces , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót