Partner: Logo KobietaXL.pl

W życiu mamy różne pragnienia, wielu z nich nie umiemy spełnić. Brakuje nam pieniędzy miłości, sukcesów. Dlaczego?

W każdej z nas jest przecież moc i każda z nas mogłaby osiągnąć wiele. Czego więc brakuje? Zaprogramowania mózgu, abyśmy podejmowały odpowiednie działania. Poznaj 5 wskazówek jak to zrobić, by osiągnąć wymarzony cel!

 

1. Zdecyduj, czego chcesz

 

To podstawa, musisz naprawdę wiedzieć czego chcesz i do czego chcesz dążyć. Jeśli zmieniasz co pięć minut koncepcję na życie, niczego nigdy nie osiągniesz.

Wiele osób boi się za wysoko postawić poprzeczkę i to jest pierwszy, kardynalny błąd. Jeśli z góry założysz, że to nie dla ciebie, nie dasz rady, to na pewno tak będzie!

 

Naukowcy są zdania, że nasze mózgi najpierw muszą wiedzieć co chcemy osiągnąć, żeby zacząć wymyślać, jak to zrobić. Nie bój się więc wielkich wyzwań i wielkich marzeń!

 

2. Nie szukaj samych pieniędzy

 

Jeśli marzysz o samochodzie, firmie, nowym domu, nie wizualizuj tych rzeczy. Niech będą wartością dodaną. Myśl o tym, kim ty będziesz, że uda ci się je mieć. Pamiętaj, samochód, dom, firmę, wszystko to można łatwo stracić. Ale to co pozostanie w tobie, wszystkie rzeczy, które po drodze zrobisz, wartości jakie będziesz miała, to z tobą zawsze zostanie!

 

3. Służ innym

 

Dobroć i szczodrość są wartościami, które procentują w życiu. Kiedy pomagamy innym, sami mamy poczucie wielkiej radości. Nie zapominaj o tym w drodze do sukcesu, bo taka postawa tylko pomoże ci twój cel osiągnąć.

 

4. Określ precyzyjnie poszczególne etapy

 

Nie proś na przykład o pieniądze, bo okaże się, że los da ci złotówkę. Określ, ile ci potrzeba na realizacje jakiegoś przedsięwzięcia. Na przykład – 10 tysięcy złotych i skup się na takiej kwocie. Podobnie postępuj jeśli chcesz w pracy podwyżkę. Po prostu powiedz kwotę. Podobnie konkretyzuj inne etapy, które chcesz osiągnąć na drodze do sukcesu.

 

5. Spisz swoje cele

 

Spisanie swoich marzeń na kartce i czytanie ich codziennie kieruje twoją podświadomość na ich osiągnięcie. Możesz skupiać się osobno na każdym etapie i wizualizować go. Jednocześnie myśl o tym, co możesz zrobić dziś, aby swój cel osiągnąć. Zapisuj też swoje odpowiedzi na te pytania.

Tagi:

szczęście ,  cel ,  życie ,  psychologia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót