Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Wreszcie – jeśli tego nie zrobiłaś – pokochaj siebie, zaakceptuj i przestań się przejmować tym, co o tobie mówią inni. Już nie musisz zadręczać się swoją figurą, wyglądem, nie będziesz już Miss World, nie musisz patrzeć z naganą na swoje odbicie w lustrze!

 

2. Zadbaj o siebie. Zrób badania. Jeśli masz menopauzę i dolegliwości z nią związane, idź koniecznie do lekarza. Nie zaniedbuj swojego zdrowia.

 

3. Nie poświęcaj się. Wygospodaruj czas tylko dla siebie i bądź egoistką. Nie daj się „ubrać” w opiekę nad wnukami, jeśli tego nie chcesz. Skończ z codzienną obsługą męża czy dorosłych dzieci. Masz już prawo do odpoczynku.

 

4. Zadbaj o przyjaźnie. Dzieci odchodzą, przyjaciele zostają. Nie szukaj całej gromady, wystarczą ci 2 – 3 osoby, ale pewne.

 

5. Zacznij podróżować. Zamiast kupować kolejne ciuchy, odkładaj pieniądze. Nic tak nie wzbogaca życia jak wyjazdy.

 

6. Nie zamartwiaj się. Już nie musisz martwić się o swoją karierę, robisz to, co lubisz. Nie martw się o dzieci, jeśli je masz – są dorosłe, muszą sobie radzić.

 

7. Nie przesiaduj godzinami na Facebooku. Lubisz internet? Znajdź ciekawe artykuły, rozwijaj swoje zainteresowania. Facebook wbrew pozorom stresuje – zawsze znajdziesz kogoś, kto jest mądrzejszy, lepiej mu się powodzi, lub przynajmniej tak o sobie pisze.

 

8. Pogódź się z porażkami. Nie rozpamiętuj przeszłości, nie zmienisz jej. Myśl o tym, co możesz jeszcze zrobić ze swoim życiem.

 

9. Wybacz sobie i innym. Nie musisz przyjaźnić się z tymi, którzy wyrządzili ci krzywdę, ale nie rozdrapuj ran, nie przywołuj złych wspomnień.

 

10. Unikaj toksycznych ludzi. Energetyczne wampiry zjadają twoją energię Nie trać dla dla nich czasu.

 

11. Naucz się wreszcie mówić „nie”. Nie rób rzeczy, których nie lubisz, naucz się odmawiać, jeśli coś jest ci nie na rękę.

 

12. Zastanów się zanim powiesz „tak”. Nie podejmuj pochopnych decyzji, rób tak, aby to tobie było wygodnie.

 

13. Nie pędź. Zatrzymaj się i znajdź czas na radość z małych rzeczy.

 

14. Pomagaj innym. Nic tak nas nie raduje jak bezinteresowny wolontariat.

 

15. Spędzaj jak najwięcej czasu na powietrzu. Zacznij chodzić na spacery, wyjeżdżać za miasto. To najlepsze lekarstwo na stres i dobrodziejstwo dla twoich oczu.

 

Tagi:

szczęście,  kobieta,  kobieta 50 plus,  radość,  życie, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót