Partner: Logo KobietaXL.pl

Cokolwiek byśmy nie myśleli, czy jakich wartości byśmy nie wyznawali, pieniądze w naszym życiu są istotne. Dzięki nim mamy gdzie mieszkać, co jeść, możemy opłacić prąd, telefon, wyjechać na wakacje. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak je do siebie przyciągać.

Na początku warto zrozumieć, że magiczne sztuczki nie istnieją. Aby mieć pieniądze musisz działać, a one są tego efektem. Musisz też zmienić sposób myślenia dotyczący pieniędzy. Kluczem do przyciągania pieniędzy jest myślenie długoterminowe, zaprzestanie odkładania ważnych decyzji i unikanie mówienia rzeczy typu - rozwiążę ten problem później, kiedyś spłacę te długi, jeszcze raz się zapożyczę. To jest droga donikąd.

Kiedy więc myślisz o tym, jak przyciągać pieniądze, zawsze pamiętaj, że to twoje myśli zmienią sposób, w jaki zarządzasz nimi i w jaki sposób je zarabiasz.

Wiele razy, gdy przeżywamy kryzys, zwykle myślimy o rzeczach, których nie mamy. Skupiamy się na tych wszystkich rzeczach, których w naszym życiu brakuje, a przestajemy myśleć o tym, co moglibyśmy zrobić. I to jest zasadniczy błąd. Nie myśl o tym, czego nie masz, nie lituj się nad sobą, bo negatywne myśli nie dają pozytywnych rozwiązań.


Musisz zrozumieć, że najważniejszy jest balans – spójrz realnie na swoje możliwości, na pozytywne strony swojej sytuacji.

 

Przede wszystkim ustal swoje priorytety

Jeśli brakuje ci pieniędzy, naucz się zarządzać środkami, które masz do dyspozycji. Ustal hierarchię wydatków, policz ile ci potrzeba na najpilniejsze rzeczy – mieszkanie, jedzenie itp. Zrezygnuj ze wszystkiego z czego możesz do czasu, aż sytuacja się wyklaruje. Sprzedaj to, co zalega ci w domu, nie używasz, jest zbędne. Czasami warto też sprzedać jakieś dobro luksusowe, na które dziś cię nie stać. Na przykład drogi samochód, którego utrzymanie bardzo dużo kosztuje. Tak, wyjście z kryzysu wymaga często poświęceń.

 

Poszukaj możliwości lepszych zarobków

Być może znajdziesz lepiej płatną prace, ale nie zawsze jest to możliwe. Szukaj więc dalej. To może być praca w nadgodzinach, pół etatu w innej firmie, pomysł na drobny handel, usługi, od ciebie zależy, jakie masz możliwości. Jeśli znasz się na komputerach, możesz je zacząć naprawiać, możesz zostać po godzinach „złotą rączką”, pilnować wieczorami dzieci, sprzątać, jest naprawdę wiele możliwości. Mam znajomą, która choć ciężko pracuje, piecze na zamówienia ciasta. W ten sposób w ciągu miesiąca dorabia kilkaset złotych, robiąc w dodatku to co bardzo lubi i to bez wychodzenia z domu. Moja inna znajoma dorabia jako asystentka osoby niepełnosprawnej. Też robi to co lubi, w dodatku zawiązuje nowe przyjaźnie.Wszystko, czego chcesz, jest osiągalne, ale z wysiłkiem i poświęceniem. Czekanie nie pomoże, musisz być kimś, kto dąży do tego, czego potrzebuje i to jest prawdziwy sekret przyciągania pieniędzy.
Bądź aktywny


Bierne przyglądanie się swoim kłopotom niczego nie rozwiąże. Każdy z nas ma umiejętności, które można wykorzystać. Zastanów się, co robisz naprawdę dobrze? Poszukaj możliwości sprzedawania swoich usług. Rozeznaj rynek, może są jakieś specjalne potrzeby. W dobie pandemii może być to na przykład robienie zakupów, wożenie osób, które nie chcą korzystać z transportu zbiorowego. Rozmawiaj z innymi ludźmi, pytaj. Nie bój się ogłosić swoich usług w mediach społecznościowych.Inwestuj w poczucie własnej wartości

Nie krytykuj siebie i nie użalaj się nad sobą. Szukaj swoich dobrych stron i je wzmacniaj. Próbuj realizować nowe zadania, czerp z tego satysfakcję, myśl o sobie dobrze. Porażki traktuj jako lekcje. Nawet jeśli pierwszy pomysł nie wypali, nie zrażaj się tym. Szukaj dalej, w końcu coś dla siebie znajdziesz.
Poszukaj obszaru, w którym najpewniej możesz osiągnąć sukces


Uświadom sobie, że zarabianie pieniędzy staje się znacznie łatwiejsze, gdy robisz to co lubisz i umiesz. Jeśli już to rozpoznasz, poszukaj wokół siebie możliwości realizowania się na tym polu. Może znajomi potrzebują korepetycji dla dziecka, a ty znasz matematykę? Może polecą ci jeszcze dzieci innych znajomych? Te pierwsze, czasami najprostsze kroki mogą odmienić twoje życie. Kto wie, może założysz firmę udzielającą korepetycji na dużą skale, a jeśli lubisz piec – cukiernię?

 

Nie patrz na pieniądze w negatywny sposób

Czasami przeszkodą w zarabianiu pieniędzy są wtłaczane do głowy negatywne stereotypy wiążące pieniądze z chciwością, chytrością czy wyzyskiem. Pieniądze nie są niczym złym, dają wiele możliwości. Jednak, choć może w to nie uwierzysz, rzadko przychodzą do osób, które negatywnie o nich myślą.

Tagi:

pieniądze ,  praca ,  kariera , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót