Partner: Logo KobietaXL.pl

 

Kluczowe jest, aby pieniądze zgromadzone na poduszce bezpieczeństwa były łatwo dostępne. Nie wiadomo bowiem, kiedy nadejdzie "czarna godzina", a zamrożenie środków bez możliwości skorzystania z nich w dowolnym momencie nie spełniałoby swojej funkcji.

 

Gdzie zatem ulokować 10 tys. zł, aby stanowiły poduszkę finansową? Słobodzian poleca konta oszczędnościowe lub lokaty na nowe środki. Przenoszenie środków pomiędzy bankami może być korzystne, zwłaszcza przy różnego rodzaju promocjach bankowych, które zazwyczaj mają kilkakrotnie wyższe oprocentowanie niż standardowe oferty.

W przypadku inwestowania większych kwot ekspert zaleca fundusze inwestycyjne. Jednak takie inwestycje nie gwarantują kapitału, więc decyzja o wyborze funduszy akcyjnych czy obligacyjnych powinna być podjęta po zdobyciu odpowiedniej wiedzy lub po konsultacji z zaufanym doradcą finansowym.

 

W okresie komunii wiele osób zastanawia się, w co ulokować otrzymane od gości środki. Słobodzian proponuje obligacje skarbowe, które co miesiąc wypłacają odsetki na konto, a kapitał pozostaje nienaruszony. Alternatywą są lokaty strukturyzowane, łączące inwestycje z gwarancją kapitału, pod warunkiem zachowania okresu trwania inwestycji. Jednak takie produkty zazwyczaj trwają co najmniej rok, więc na ten czas środki są zamrożone.

 

Zarządzanie finansami to niełatwe zadanie, ale z odpowiednią wiedzą i planem, można zabezpieczyć swoje środki na przyszłość.

 

Więcej przeczytasz w Onecie: https://kobieta.onet.pl/warto-wiedziec/w-co-zainwestowac-10-tys-zl-mozna-osiagnac-ponadprzecietny-zysk/4z8g0mb

 

Tagi:

pieniądze ,  inwestycje ,  zysk , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót