Partner: Logo KobietaXL.pl

Mowa o INFJ (ang. introverted intuitive feeling judging – introwertyk intuicyjny, uczuciowiec osądzający) To najrzadziej występujący, stanowiący niecały 1% populacji, typ osobowości według wskaźnika psychologicznego Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) oraz innych jungowskich testów osobowości.

 

Kwestionariusz Myers-Briggs to kwestionariusz wskazujący na preferencje w sposobie postrzegania świata i podejmowanie decyzji Jest rozszerzoną koncepcją Carla Gustava Junga, który zaobserwował, że ludzie mają określone preferencje dotyczące kierowania ich energii i „ładowania akumulatora”, sposobu zbierania informacji i podejmowania decyzji.

 

Istnieją nawet koncepcje, że tylko ludzie należący do INFJ są w stanie rozwinąć w społeczeństwie wyższy stan świadomości i duchowości. Oni umieją łączyć się z innymi ludźmi na znacznie głębszym poziomie, mają wartości które wyznają i realizują w życiu, mogą być wzorem do naśladowania dla innych.

 

Czy jesteś jednym z nich? Oto cechy, które powinieneś posiadać.

 

1. Wiesz, co jest naprawdę ważne w życiu

Zawsze zwracasz uwagę na ważne rzeczy w życiu, takie jak twoi bliscy, doświadczenia i wspomnienia, tworzysz dobre relacje z ludźmi. Masz świadomość, jak poczucie bliskości i wsparcie jest istotne dla każdego człowieka.

 

2. Kierujesz się intuicją

Masz wyostrzony zmysł intuicji. To on kieruje cię po drodze życia, ufasz mu nawet wtedy, gdy innym twoje decyzje wydają się irracjonalne. Nie pozwalasz, by twoje życie było zdominowane przez pieniądze i rzeczy. Po prostu nie przywiązujesz do nich żadnej wagi.

 

3. Masz tylko kilku bliskich przyjaciół

INFJ nie tolerują fałszywych ludzi. Nie ma mowy, by chcieli mieć grupę zakłamanych przyjaciół. Zamiast tego wolą mieć tylko kilku przyjaciół, na których mogą zawsze liczyć. Też tak masz, czy uwielbiasz duże towarzystwo? Najczęściej INFJ to ludzie introwertyczni, rzadko się zwierzają obcym, tylko tym, którym naprawdę ufają.

 

4. Jesteś empatyczny

INFJ to także bardzo empatyczni ludzie. Są obdarzeni umiejętnościami odczytywania emocji innych ludzi. Trudno ich oszukać, bo są uczuleni na fałsz. Potrafią współczuć i pomagać innym.

 

5. Chcesz zmienić świat

INFJ uważają, że nawet małe rzeczy mogą w dużej mierze zmieniać świat. Dlatego głoszą dobro i idą taką drogą. Nie uznają tanich kompromisów.

 

 

6. Stale walczysz z myślami

Jeśli masz typ osobowości INFJ, możesz wiecznie toczyć wewnętrzne boje. Tacy ludzie rozumieją więcej niż inni, patrzą na problem z różnych punktów widzenia, co powoduje, że sami ze sobą toczą rożne dyskusje.

 

7. Dobrze piszesz

To jedna z cech INFJ. Umieją z łatwością posługiwać się piórem i przelewać swoje myśli na papier. Bardzo często nadal używają długopisu. Zdarza się, że nikt nie czyta ich tekstów, piszą je zwyczajnie do szuflady, bo maja taki wewnętrzny imperatyw.

 

8. Widzisz wszystko głębiej i szerzej

Ci ludzie nie ograniczają się do szczegółów, a potrafią zobaczyć wszystko z rożnych perspektyw. Gdy inni giną w drobiazgach, INFJ mają szeroki obraz sytuacji.

 

9. Chciałbyś uczyć innych, ale tego nie robisz

INFJ są obdarzeni potężnymi narzędziami do nauczania innych. Jednak najczęściej z obawy przed oskarżeniem o wywyższanie się, zwykle powstrzymują się od udzielania porad.

 

10. To co robisz, robisz z pasją

Cokolwiek INFJ robi, wykonuje to z pasją. Zarówno swoja pracę jak i hobby czy inne obowiązki. Podobnie jest z miłością. Ci ludzie kochają prawdziwie i głęboko.

 

źródła https://www.verywellmind.com/infj-introverted-intuitive-feeling-judging-2795978

https://www.truity.com/personality-type/INFJ

 

Tagi:

osobowość ,  INFJ , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót