Partner: Logo KobietaXL.pl

Oto kilka cech, które mówią wyraźnie, że jesteś osobą dojrzałą psychicznie:


Nie boisz się porażki


Wiesz, że nie zawsze się wygrywa, że czasami trzeba kilka razy próbować, znim osiągnie się wymarzony cel. Porażki cię jednak nie załamują, analizujesz je, wyciągasz wnioski i na nowo przystępujesz do walki. Przegrana to dla ciebie życiowa lekcja.Umiesz mówić - NIE

Dotyczy to wszystkich sfer życia. Nie dajesz się wykorzystywać ani w pracy ani w domu. Potrafisz odmówić w sytuacjach, które ci nie służą,kiedy jesteś chory, zmęczony. odsuwasz od siebie toksycznych ludzi i nie dajesz im możliwości zjadania twojej energii.


Umiesz prosić o pomoc

Poproszenie partnera, członka rodziny lub przyjaciela o pomoc nie jest słabością, ale siłą. Wiesz, że są sytuacje, kiedy nie dasz rady i nie wstydzisz się swojej bezradności.


Unikasz negatywnego myślenia

Wiesz, że widzenie świata w wyłącznie ciemnych barwach nie jest dla ciebie dobre. Rozumiesz, że życie nie zawsze jest łatwe, ale doceniasz to, co masz.


Akceptujesz to, czego nie da się zmienić

 

Czasami walczymy z niemożliwym, marnując bezużytecznie cenną energię. Zaakceptowanie faktu, że są rzeczy i sytuacje, których nie da się zmienić, jest najlepszym dowodem psychicznej dojrzałości. Trzeba też dokładać starań, aby odróżnić je od tych, z którymi warto

 
 

Tagi:

osobowość ,  dojrzałość , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót