Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Będziesz szczęśliwsza jeśli zaczniesz wydawać swoje pieniądze na doświadczenia, a nie przedmioty. Wiele osób rezygnuje z rzeczy, które sprawiają radość, takich jak spotkania ze znajomymi, randki czy upragnione wakacje na rzecz przedmiotów takich jak np. samochód, ubrania czy nieruchomości. Badania mówią, że ci ludzie są mniej szczęśliwi. Nie kolekcjonuj rzeczy, zbieraj wrażenia.

2. Badania opublikowane w czasopiśmie Psychoneuroendocrinology journal pokazują, że im częściej otaczamy się szczęśliwymi ludźmi tym bardziej sami jesteśmy szczęśliwsi. Zarówno radość jak i smutek i stres to zaraźliwe uczucia, jeśli przeżywają je osoby nam bliskie mają one bezpośredni wpływ na nasze zachowanie. Szukaj luzi zadowolonych z życia.

3. Inteligentne osoby częściej nie doceniają samych siebie podczas gdy osoby o niewystarczających kwalifikacjach przeceniają swoje możliwości. Zjawisko jest to znane jako efekt Krugera-Dunninga. Zacznij siebie doceniać

4. Jeśli zdradzisz komuś swoje plany jest o wiele mniej prawdopodobne, że je zrealizujesz. Dobrze jest zapisać swoje plany na kartce i trzymać ją przy sobie dopóki nie zostały jeszcze zrealizowane, wielu trenerów uważa, że dzielenie się z innymi swoimi marzeniami i planami sprawia, że tracimy motywację. 

5. Wydawanie pieniędzy na innych daje więcej szczęścia niż wydawanie ich na siebie. Badania przeprowadzone na Harvard Business School udowodniły, że sprawianie przyjemności innym daje więcej radości niż kupowanie samej sobie drogich prezentów. działaj na rzecz innych.

6. Muzyka wpływa na nasz sposób postrzegania świata. Badania udowodniły, że im częściej słuchamy smutnej melancholijnej muzyki, przepełnionej nostalgicznymi tekstami np. o smutnej miłości, życiu czy rozczarowaniach, częściej postrzegamy świat jako pełen zła i smutku. Słuchaj radosnej muzyki.

 

Tagi:

szczęście ,  porady ,  życie ,  psychologia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót