Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Nie mam czasu
To najczęściej podawana przyczyna nieuprawiania żadnej aktywności ruchowej. Planowanie rozkładu dnia pomoże ci znaleźć czas na ćwiczenia i uniknąć tracenia go na mało ważne rzeczy. Na dobry początek wystarczy 15 minut dziennie, żeby wdrożyć się do regularnego trenowania, a tyle każdy jest w stanie wygospodarować. W internecie jest mnóstwo gotowych treningów. Możesz więc ćwiczyć w dowolnym miejscu i czasie, bez straty czasu na przemieszczanie się do klubu fitness.

 

2. Nie mam pieniędzy
To prawda, że wiele form ruchu wiąże się z kosztami finansowymi. Sprzęt, karnet na siłownię czy basen mogą obciążyć domowy budżet. Jednak na dobry początek wystarczą dostępne darmowe zasoby. Biegać czy spacerować można wokół domu, a niekoniecznie na mechanicznej bieżni. Ćwicząc w domowym zaciszu lub na spacerze nie potrzebujesz również inwestować w super ciuchy, wystarczy ci zwykły T-shirt i dresy.

 

3. Nie mam z tego żadnej przyjemności
To fakt, że wiele osób nie widzi w ćwiczeniach żadnej przyjemności. Do tego ćwiczenia są męczące. Jest jednak tak wiele form aktywności fizycznej, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Właściwy wybór ćwiczeń może dać przyjemność nawet tym, dla których ruch zawsze wydawał się mordęgą. Spróbuj myśleć pozytywnie i skup się na zaletach regularnej aktywności.

 

4. Nie jestem sprawna lub jestem otyła
"Ludzie będą na mnie patrzeć", "Ludzie będą się ze mnie śmiać". Przyczyną takiego podejścia mogą być złe doświadczenia z przeszłości. Jeśli bardzo się wstydzisz, możesz ćwiczyć w domu lub na zajęciach indywidualnych. Jeśli chcesz ćwiczyć w grupie, zaproś do ćwiczeń koleżankę i razem zacznijcie chodzić na jakieś zajęcia lub poszukaj grupy na twoim poziomie zaawansowania. Praca nad poprawą swoich umiejętności pomoże ci w zmianie myślenia, a unikanie konkurowania z innymi pomoże odczuć satysfakcję.


5. Jestem za stara
"Kto widział, żeby stara baba uczyła się grać w tenisa?"
Ruch jest potrzebny w każdym wieku i w każdym wieku można zacząć. Odpowiednio zaplanowane ćwiczenia dla osób starszych są nie tylko bezpieczne, ale dają wiele korzyści dla zdrowia. Jeśli nie ruszałaś się przez wiele lat, pamiętaj żeby zacząć ten proces powoli. Pomocne może być stawianie sobie realnych celów i stawianie na aktywność związaną z zajęciami codziennego życia.

Tagi:

sport ,  ruch ,  zdrowie ,  lenistwo , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz